Dziś jest 02 maja 2024 r., imieniny Eugeniusza, Zygmunta

Zabójczy kwadrans, Bug rozbił Wisłę

(Zam: 06.11.2012 r., godz. 10.30)

Zwycięstwem Bugu Wyszków 4:1 zakończyło się starcie podopiecznych trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego z piłkarzami Wisły II Płock. O wygranej zadecydował ostatni kwadrans spotkania, podczas którego wyszkowianie zdobyli trzy bramki.

Mecz został rozegrany w sobotę 3 listopada na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Początek spotkania był wyrównany. Wyszkowianie szukali swojej szansy głównie rajdami na skrzydłach kończonymi dośrodkowaniami. Po jednym z nich, głową na bramkę gości uderzył Mateusz Maciak, bramkarz zdołał jednak dość pewnie złapać piłkę. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 30. minucie gry. Fantastycznym ,,rogalem” zza linii pola karnego popisał się Szymon Chalski. Futbolówka wpadła w samo okienko bramki Wisły. Piękna bramka była jedyną, która padła w pierwszej połowie. Do końca odsłony oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, brakowało jednak sytuacji.
Początek drugiej połowy należał do gości, którzy przeszli do ofensywy. W 61. minucie gry ich przewaga została udokumentowana dość szczęśliwie zdobytą bramką. Bliscy skutecznej interwencji byli w tej sytuacji zarówno Łukasz Derejko jak i Alan Wróbel. Po wyrównującym trafieniu piłkarze Bugu dosyć długo szukali właściwego rytmu gry. W tym czasie najbliższy zdobycia bramki był Piotr Augustyniak, który trafił z dystansu w słupek. Rywale odpowiedzieli strzałem z bliskiej odległości po akcji lewą stroną, na posterunku był jednak Derejko. W 74. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Tym razem ładnym lobem z narożnika pola karnego popisał się Łukasz Szala. Chwilę później było już 3:1. Dośrodkowanie po ziemi od Szymona Chalskiego, strzałem z bliskiej odległości wykończył wprowadzony wcześniej na boisko Damian Kaput. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców po raz drugi dziesięć minut później, wykorzystując w bardzo podobnej sytuacji podanie Łukasza Szali. Tym samym młody wyszkowianin ustalił wynik spotkania na 4:1.
Bug Wyszków – Wisła II Płock 4:1 (1:0)
Bramki dla Bugu: Sz. Chalski 30., Ł. Szala 74., D. Kaput 76. i 86.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, A. Wróbel, M. Maciak, P. Augustyniak – Sz. Salwin, D. Gałązka (D. Kaput), J. Rejnuś, Sz. Chalski, Ł. Kowalczyk – Ł. Szala.
Mazur Gostynin – Kasztelan Sierpc 2:2
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Bug zmierzy się na wyjeździe z zespołem Kasztelana Sierpc. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 10 listopada w Sierpcu.