Dziś jest 02 maja 2024 r., imieniny Eugeniusza, Zygmunta

WKS przegrał i spadł z podium

(Zam: 14.06.2012 r., godz. 11.54)

W wyniku dosyć niespodziewanej przegranej WKS-u Rząśnik z GKS-em Dąbrówka w ostatniej kolejce rozgrywek A-klasy, podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego, którzy mają za sobą świetną rundę wiosenną, zajęli ostatecznie ,,tylko” czwarte miejsce w rozgrywkach.

Mecz został rozegrany w sobotę 9 czerwca na stadionie w Rząśniku. Goście z Dąbrówki objęli prowadzenie już w 4. minucie. Szereg błędów rząśniczan wykorzystał Tomasz Bylak otwierając pewnym strzałem wynik spotkania. Gospodarze od razu rozpoczęli odrabianie strat, GKS zaś nastawił się na kontry. W 39. minucie Robert Gałązka po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Ponownie błędy w defensywie gospodarzy wykorzystał Bylak. Do przerwy utrzymał się wynik 2:0.
Po zmianie stron gospodarze wszystkie swoje siły rzucili do ataku, próbując odwrócić niekorzystny rezultat. W 54. minucie grający trener WKS-u, Łukasz Zalewski, zdobył mocnym strzałem z rzutu wolnego bramkę kontaktową. Wydawało się, że miejscowi mają na tyle dużo czasu, aby nie tylko odrobić straty, ale również wygrać to spotkanie. Dwukrotnie bliski zdobycia gola był Paweł Ciemerych, dwukrotnie jednak minimalnie chybił. Bliski pokonania golkipera gości był również Dawid Zalewski, jednak jego strzał głową był nieskuteczny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 1:2 na korzyść Dąbrówki, wskutek czego WKS musiał ustąpić miejsca na podium rozgrywek ligowych drużynie Dębu Wieliszew.
WKS Rząśnik – GKS Dąbrówka 1:2 (0:2)
Bramka dla WKS-u: Ł. Zalewski 54.
WKS: R. Gałązka (46. Ł. Rogulski) – Ł. Abramczyk, Ł. Zalewski, D. Zalewski, Ł. Golianek – A. Akier, P. Osowiecki, Ł. Gałązka, A. Borek (62. A. Ciemerych) – P. Ciemerych (83. B. Szurawski), G. Abramczyk.