Dziś jest 30 kwietnia 2024 r., imieniny Jakuba, Katarzyny

Remis z Żyrardowianką, przegrane z Polonią i Victorią

(Zam: 22.02.2012 r., godz. 10.28)

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz sparingowy Bugu Wyszków przeciwko Żyrardowiance Żyrardów, natomiast przegranymi 1:2 oraz 1:4 te przeciwko Polonii Warszawa ME i Victorii Sulejówek. Mecz z Mszczonowianką Mszczonów został odwołany z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.

Spotkanie z IV-ligową Mszczonowianką Mszczonów miało zostać rozegrane w środę 8 lutego w Mszczonowie. Mecz, tak jak poprzedni z Olimpią Zambrów, został jednak odwołany z powodu utrzymującej się bardzo niskiej temperatury. Na szczęście odbył się mecz kontrolny z Żyrardowianką. Spotkanie to zostało rozegrane w sobotę 11 lutego w Żyrardowie. Niemal cały mecz stał pod znakiem przewagi Bugu, wyszkowscy snajperzy nie potrafili jednak potwierdzić tego faktu bramkami. Dobrych okazji nie wykorzystali m. in.Łukasz Kowalczyk i Łukasz Szala,/b>. Błędy na niekorzyść Bugu popełniał również sędzia spotkania, jedną z jego feralnych decyzji było nieuznanie prawidłowo zdobytej przez wyszkowian bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Żyrardowianka Żyrardów – Bug Wyszków 0:0

Bug: Ł. Derejko – M. Maciak, A. Chukwuemeka, A. Wróbel, R. Nogaj – A. Rajczak, M. Elota, Ł. Szala, M. Szajczyk – Ł. Kamiński, J. Sochocki.

W środę 15 lutego Bug zmierzył się w Legionowie z Polonią Warszawa ME. Mecz został rozegrany w trudnych, zimowych warunkach. Początek spotkania należał do wyszkowian. Bliscy zdobycia premierowego trafienia byli Jarosław Sochocki (uderzył w słupek) oraz Anthony Chukwuemeka, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił minimalnie obok bramki. Bardziej skuteczniejsi okazali się rywale, którzy już pierwszą groźną akcję zamienili na bramkę. Łukasz Teodorczyk zgubił świetnym zwodem jednego z naszych obrońców i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą, ładnym strzałem głową podwyższył na 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa środowego spotkania.
W drugiej odsłonie wyszkowianie odważniej ruszyli na rywali, mecz się wyrównał. Po raz kolejny ofensywni gracze Bugu byli jednak nieskuteczni. Co prawda w 75. minucie kontaktową bramkę zdołał strzelić Jakub Rejnuś, było to jednak wszystko, na co stać nasz zespół w tym spotkaniu. Ostatecznie Bug uległ 1:2.

Polonia Warszawa ME – Bug Wyszków 2:1 (2:0)

Bramka dla Bugu: J. Rejnuś 75.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, A. Chukwuemeka, A. Wróbel, Ł. Szala – Ł. Kamiński, M. Elota, M. Szajczyk, M. Maciak – testowany napastnik, J. Sochocki.

W sobotę 18 lutego wyszkowski zespół udał się na kolejny mecz sparingowy do Sulejówka, gdzie był podejmowany przez miejscową Victorię. Zespół trenera Stefana Liszewskiego pewnie pokonał drużynę Bugu 4:1 (1:0). O tym spotkaniu, a także następnych: ze Zniczem II Pruszków (środa 22 lutego w Pruszkowie) oraz z Cresovią Siemiatycze (sobota 25 lutego w Zambrowie) będzie można przeczytać w następnym wydaniu naszego tygodnika.