Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyZimowisko w Zakopanem

Ikona
(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.42)

NSZZ RI ,,Solidarność” zorganizował zimowisko dla dzieci z gminy Zabrodzie. Siedmioosobowa grupa w wieku od 10 do 16 lat przebywała w Zakopanem od 15 do 24 stycznia.

Gminnym koordynatorem P. Irena Tryc – specjalista pracy socjalnej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zabrodziu. Zimowy wypoczynek finansował Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych ,,Solidarność”, wkład własny rodziców wynosił 300 zł na osobę. Transport dzieci do Zakopanego i z powrotem zapewnił GOPS Zabrodziu.
Uczniowie przebywali w pensjonacie ,,Halina” w malowniczej dzielnicy Zakopanego – Olcza.
Program zimowiska był bardzo urozmaicony. Dzieci m.in. zwiedziły sanktuarium na Krzeptówkach, zabytkowy kościółek na Jaszczurówce, cmentarz na Pękowym Brzysku, muzeum tatrzańskie oraz muzeum Kornela Makuszyńskiego. Organizowane były wycieczki na Halę Gąsienicową, do Czarnego Stawu, na Gubałówkę, rajd saniami z pochodniami , wizyta w bacówce, gdzie uczniowie zapoznali się z procesem wyroby oscypków. Spotkali się także z mistrzem świata w biegach narciarskich z 1978 roku – Józefem Łuszczkiem oraz z ratownikami TOPR-u. Uczniowie skorzystali także z zajęć sportowych na świeżym powietrzu, a wieczorami – z projekcji Małego Kina. Wędrując górskimi szlakami mieli możliwość podziwiania piękna Tatr.

Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl