Dziś jest 07 maja 2024 r., imieniny Floriana, Gizeli

X Team lepszy od PTM-u

(Zam: 25.01.2012 r., godz. 10.28)

Druga kolejka drugiej rundy Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej stanęła pod znakiem niespodziewanego zwycięstwa X Teamu nad zespołem PTM FITLAND 2:0 (25:17, 21:25, 15:12). Triumf jest tym większą niespodzianką, że X Team wystąpił w zaledwie czteroosobowym składzie.

Ostatnie ligowe spotkania zostały rozegrane w niedzielę 22 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie. W pierwszym meczu grupy A, Wichry Namiętności zmierzyły się z zespołem WOK Hutnik Wyszkowiak. Nasza redakcyjna drużyna już w poprzedniej kolejce została osłabiona kontuzją pierwszego rozgrywającego, w wyniku czego do spotkania z Wichrami podeszła w osłabionym składzie. Pierwszy set całkowicie zdominowali faworyci rozgrywek, wygrywając 25:11. W drugiej odsłonie siatkarze WOK-u postawili rywalom ciężkie warunki, ulegli jednak ostatecznie 24:26, a tym samym 0:2 w całym spotkaniu.
W równolegle rozgrywanym meczu, czarny koń rozgrywek, X Team, podejmował PTM FITLAND. Faworytem spotkania ten ostatni, zwłaszcza, że w rezultacie braków kadrowych, na parkiet wyszło tylko czterech zawodników X Teamu. Młodzi podopieczni Sławomira Brzezińskiego pokazali jednak ,,pazur”. Już w pierwszym secie nieoczekiwanie zdominowali grę i wygrali 25:17. W drugiej odsłonie mocno zaskoczeni rywale uspokoili swoje poczynania na boisku i po walce wygrali seta do 21. W tie breaku kibice obejrzeli bardzo wyrównane widowisko. Od połowy seta na nieznaczną przewagę wyszedł X-Team i dzięki konsekwentnej grze na siatce utrzymał ją, wygrywając 15:12 i 2:1 w całym meczu.
Następnie rozgrywki zaczęła grupa B. W pierwszym meczu LO Nowy Wyszkowiak rywalizował z Camperem VIP. W pierwszym secie od początku dominowali zawodnicy Nowego, bardzo skuteczna gra środkiem oraz dobra w pozostałych elementach pozwoliła zespołowi na wygraną 25:12. W drugiej odsłonie siatkarze Campera stawili przeciwnikom większy opór, ponownie nie wystarczyło to jednak na dobrze dysponowanych rywali. VIP-y tym razem ulegli 20:25, przegrywając tym samym spotkanie 0:2.
Ostatni mecz, Rybno – UKS Polonez zakończył się walkowerem na korzyść Rybna. Na meczu stawiło się zaledwie trzech zawodników UKS-u (minimalna, wymagana liczba graczy to czterech).
Ostatnia kolejka drugiej rundy WLPS zostanie rozegrana w niedzielę 29 stycznia w następującej kolejności: