Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaPrzecięli wstęgę na Starowiejskiej

Ikona
(Zam: 07.12.2011 r., godz. 10.22)

Dobiegła końca przebudowa ulicy Starowiejskiej w Zabrodziu. Inwestycja była realizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Uroczyste otwarcie drogi odbyło się 1 grudnia.

Prace rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Przebudowany został prawie dwukilometrowy odcinek drogi. Wykonawcą robót była firma Polhild z Kobyłki. Koszt inwestycji to milion złotych, czego 440 tys. złotych pochodziło od wojewody mazowieckiego, 10 tys. złotych do inwestycji dołożyło Starostwo, pozostałe koszty związane z przebudową pokryła gmina.
Gmina Zabrodzie na ulicy Starowiejskiej wykonała również kanalizację, którą wybudowała firma Energes z Ostrołęki. Jej wartość to 1 mln 700 tys. złotych.
Uroczyste otwarcie ulicy odbyło się 1 grudnia tuż po sesji Rady Gminy. W uroczystości uczestniczyli: wójt Adam Ołdak, przedstawiciel firmy Polhild Paweł Piotrowski, radni, sołtysi oraz proboszcz parafii w Niegowie Marek Gąsiorek, który po przecięciu wstęgi, poświęcił drogę.
Podczas sesji radny powiatowy Jan Getka wyraził wdzięczności za tę inwestycję.
- Bardzo dziękuję radzie, ale przede wszystkim wójtowi za to, że był tak zdeterminowany w swoich działaniach. Przez moment proponowałem nawet, aby zrezygnować z budowy kanalizacji, ale wójt był cały czas pełen optymizmu – powiedział.
Radny zwrócił uwagę, że rok 2011 był bardzo dobry dla gminy pod względem inwestycji.
– Czas podsumowań jeszcze przyjdzie, ale cieszę się, że inwestycja przebiegła bez protestów. Mimo tego, iż budowa kanalizacji czasem była trudna, trzeba było prowadzić ją przez działki, to ludzie nie robili problemów – dodał.

I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl