Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaMłodzi kucharze w ogólnopolskim finale

Ikona
(Zam: 30.11.2011 r., godz. 10.25)

Dwoje uczniów Zespołu Szkół w Zabrodziu Justyna Rosińska i Marcin Matusiak to jedni z najlepszych młodych kucharzy w Polsce. 17 listopada odbył się półfinał ogólnopolskiego konkursu – Zgotuj Sobie Sukces.

W konkursie wzięły udział dwadzieścia cztery grupy, po dwie osoby z każdej szkoły o profilu gastronomiczno-hotelarskim z całej Polski, w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat.
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować danie konkursowe, składające się z przekąski i dania głównego z uwzględnieniem obowiązkowych produktów: combra z królika i ryby tilapia. Wielkim sukcesem dla uczniów zabrodzkiego Reymonta było zakwalifikowanie się do finału, który odbył się 18 listopada w Centrum Rozwoju Firm Makro. Wzięło w nim udział tylko dwanaście dwuosobowych zespołów uczniów wybranych przez jury.
W finale zawodnicy przygotowywali danie składające się z przekąski i dania głównego podzielone na sześć porcji, na podstawie przepisu własnego pomysłu przy użyciu produktów, które otrzymali, i z którymi zapoznali się bezpośrednio przed rozpoczęciem przygotowywania pracy konkursowej w tzw. „Black Box”. Czas przygotowania potrawy nie mógł przekroczyć półtorej godziny. W jury zasiadali uznani szefowie kuchni, dziennikarze i krytycy kulinarni.

Opr. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl