Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaSzarża ułańska

(Zam: 22.11.2011 r., godz. 08.30)

Tegoroczne gminne obchody Święta Niepodległości obyły się 13 listopada. Dzięki zaangażowaniu parafii pw. Świętej Trójcy w Niegowie uroczystość wzbogacono o występ grupy rekonstrukcyjnej z Radzymina.

Po uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji ojczyzny przez ks. proboszcza Marka Gąsiorka i ks. Wojciecha Miliszkiewicza w kaplicy DPS w Niegowie, przy wtórze orkiestry dętej z Radzymina odbył się przemarsz na miejscowy cmentarz, gdzie przedstawiciele władz na czele z wójtem Adamem Ołdakiem i przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Garbarczykiem złożyli kwiaty w asyście licznych pocztów sztandarowych oraz delegacji z gminnych szkół i Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrodziu. Następnie w zwartym i barwnym orszaku w strojach z epoki, prezentowanych przez młodzież Zespołu Szkół w Zabrodziu, wszyscy udali się na teren przy kościele. Tu odbyła się rekonstrukcja bitwy, w której doniosłe zwycięstwo odnieśli polscy żołnierze, pokonując bolszewików. Dodatkowo grupa rekonstrukcyjna z Radzymina zaprezentowała pokaz kawaleryjskiej musztry i jazdy konnej przy akompaniamencie utworów muzycznych, charakterystycznych dla poszczególnych okresów historycznych. Gorącym i smacznym dopełnieniem uroczystości była grochówka przygotowana przez siostry samarytanki z Niegowa oraz kiełbaska z grilla, ochoczo jedzona przy wtórze śpiewającej młodzieży na czele z księdzem wikariuszem Dariuszem Wachowiakiem.

M.W.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl