Dziś jest 06 maja 2024 r., imieniny Jana, Judyty

Zwycięski WKS, Bug uległ Rotavii

(Zam: 09.11.2011 r., godz. 06.10)

Przykrą niespodzianką zakończył się ostatni mecz Bugu II Wyszków w rozgrywkach A-klasy. Podopieczni trenera Mielczarczyka ulegli niespodziewanie Rotavii Nieporęt 1:2. Kolejne wysokie zwycięstwo zanotowali natomiast piłkarze WKS-u Rzaśnik, którzy pokonali Koronę Jadów 5:0.

Mecz Bug II Wyszków – Rotavia Nieporęt został rozegrany w niedzielę 6 listopada w Białobrzegach. Nietety, nie wszyscy podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka wyszli na spotkanie z ósmą drużyną tabeli w pełni skoncentrowani. Rywale nieoczekiwanie objęli prowadzenie w 8. minucie meczu. Rajd prawą stroną jednego z piłkarzy Rotavii (przy biernej postawie defensywy Bugu) zakończył się mocnym strzałem, po którym piłka po rękach Macieja Wesołowskiego wpadła do bramki przy dalszym słupku. Po utracie bramki wyszkowscy piłkarze próbowali odrobić straty. Dobrych sytuacji w pierwszych 45. minutach nie wykorzystali jednak Mariusz Szajczyk i Łukasz Kamiński.
W drugiej odsłonie wyszkowianie byli stroną zdecydowanie przeważającą na boisku, zawodziła jednak skuteczność. Mylili się zarówno Kamiński, jak i Klaudiusz Gerek. Ten pierwszy doprowadził do wyrównania w 75. minucie meczu. Gdy piłkarze Bugu odzyskali nadzieję na wywiezienie kompletu punktów, gospodarze skarcili ich szybką kontrą. W sytuacji sam na sam nie dał sobie rady wyszkowski bramkarz i rywale ponownie wyszli na prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, Bug przegrał 1:2.

Rotavia Nieporęt – Bug II Wyszków 2:1 (1:0)

Bramka dla Bugu: Ł. Kamiński 75.
W ostatnim meczu rundy jesiennej Bug zmierzy się z zespołem Mewy Krubin. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 11 listopada o godzinie 11.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie.
Swojego rywala nie zlekceważyli piłkarze WKS-u Rząśnik, którzy w ostatniej kolejce zmierzyli się z ostatnią w tabeli Koroną Jadów. Mecz został rozegrany w niedzielę 6 listopada na stadionie w Rząśniku. Do 20. minuty spotkanie było dosyć wyrównane. Potem czerwoną kartkę za dotknięcie piłki ręką we własnym polu karnym otrzymał jeden z piłkarzy z Jadowa. Sędzia podyktował również jedenastkę, którą na bramkę zamienił Grzegorz Abramczyk. Minutę później było już 2:0, po tym jak błąd defensywy Korony wykorzystał Mariusz Dziczek. Po zmianie stron WKS całkowicie zdominował przebieg meczu. Trzeciego gola zdobył dla rząśniczan Łukasz Golianek. Rozgrywający dobrą partię pomocnik WKS-u uprzedził obrońców i trafił do siatki, zdobywając drugiego gola w kolejnym meczu. Obrona Korony po raz czwarty skapitulowała w 63. minucie, kiedy Dziczek ograł obrońców i pewnie pokonał bramkarza. Piątą bramkę dla gospodarzy zdobył Andrzej Akier. Piękną asystą popisał się w tej sytuacji Łaskarzewski, który zagrał dokładnego 40-metrowego crossa. Ostatecznie WKS wygrał spotkanie 5:0
.
WKS Rząśnik – Korona Jadów 5:0 (2:0)

Bramki dla WKS-u: G. Abramczyk 21. (k), M. Dziczek 22. i 63., Ł. Golianek 57., A. Akier 72.
WKS: A. Głowacki – Ł. Abramczyk (80. – P. Abramczyk), P. Kulesza, Ł. Zalewski, A. Ciemerych – A. Akier (73. – Z. Kałek), B. Łaskarzewski, Ł. Gałązka, Ł. Golianek (61. – D. Wiśniewski) – G. Abramczyk (75. – B. Szurawski, M. Dziczek.
Rywalem WKS-u Rząśnik w ostatniej kolejce rundy jesienej będzie zespół GKS-u Dąbrówka. Mecz zostanie rozegrany w piątek 11 listopada o godzinie 11.00 na stadionie w Rząśniku.

Mewa Krubin – GKS Dąbrówka 2:0
Rządzą Załubice – Legion II Warszawa 2:0
Wicher Kobyłka – Dąb Wieliszew 4:0
KS II Łomianki – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 4:1
Wkra Pomiechówek – Wisła Jabłonna 4:2

1. Wicher Kobyłka 30 47-8
2. Dąb Wieliszew 27 29-12
3. Bug II Wyszków 25 34-18