Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaWszytko zawierzył Maryi

Ikona
(Zam: 25.10.2011 r., godz. 09.28)

„Jan Paweł II – Człowiek modlitwy” pod takim hasłem w Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu odbyły się obchody XI Dnia Papieskiego.

Wydarzenie rozpoczęto przygotowaniem uczniów do udziału w konkursie wiedzy o życiu, działalności i nauczaniu Jana Pawła II. Wzięło w nim udział dwudziestu pięciu gimnazjalistów. Pierwsze miejsce zajęli Judyta Potaś i Daria Oleksiak, drugie Justyna Andruchewicz i Weronika Sikora, zaś trzecie miejsce – Katarzyna Trojanek.
Uczniowie klasy II A przygotowali widowisko artystyczne, w którym wspominali Jana Pawła II, jego nauczanie i życie pełne wiary, nadziei i miłości.
Widzowie wysłuchali słów poematu Juliusza Słowackiego o słowiańskim papieżu, fragmentów „Tryptyku Rzymskiego”, rozważań Karola Wojtyły o Ojczyźnie i homilii wygłoszonej do młodzieży w Gdańsku w 1987 r. – „…Musicie od siebie wymagać ….”. W rozważaniach podkreślano, że Jan Paweł II wszystkie sprawy zawierzał Maryi – „… Totus Tuus, Maryja!...” Przedstawiono scenę z Ewangelii wg Św. Jana – „Testament z Krzyża”. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali „Barkę” i „ Abba Ojcze”.
Dyrektor Elżbieta Oleksiak podzieliła się wspomnieniami sprzed trzydziestu trzech lat, kiedy to wybrano Karola Wojtyłę na papieża. Podkreśliła rolę autorytetu błogosławionego Jana Pawła II w życiu każdego z nas. Uroczystość przygotowała Agnieszka Powierża.

Opr. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl