Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaPrzykład miłości i wierności

Ikona
(Zam: 25.10.2011 r., godz. 09.30)

Osiem par w gminie Zabrodzie obchodziło pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. Złote Gody odbyły się 15 października w Gminnym Centrum Kultury w Zabrodziu. Jubilaci otrzymali przyznane przez prezydenta RP medale.

Uroczystość Złotych Godów rozpoczęła się mszą świętą w kościele Trójcy Świętej w Niegowie, którą celebrował wikary tamtejszej parafii ksiądz Dariusz Wachowiak oraz proboszcz parafii w Kicinach ksiądz Zbigniew Śpiewak. Część oficjalna uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. Tam jubilatów przywitano kwiatami i marszem weselnym w wykonaniu zespołu „Sława”. Małżonkowie zostali odznaczeni przyznanymi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji dokonał wójt gminy Zabrodzie Adam Ołdak.
- Dzisiejszy dzień jest dla was i dla waszych rodzin dniem szczególnym. Pięćdziesiąt lat temu ślubowaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, powiedzieliście ,,tak” na dobre i złe chwile, wzięliście na siebie obowiązek założenia rodziny i wychowania dzieci w tak trudnym czasie, okresie powojennym. – stwierdził. – Te wspólnie spędzone pięćdziesiąt lat jest doskonałym przykładem miłości i wierności. To dobry wzór dla młodych małżeństw, ale także dla tych, które przeżywają chwile słabości – powiedział.
Dekoracji dokonali także sekretarz gminy Agnieszka Sosnowska oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Renata Wiśniewska.
Po części oficjalnej zgromadzeni goście wznieśli toast, a jubilaci wykonali sobie pamiątkową fotografię. Po odśpiewaniu ,,Sto lat” goście skosztowali tortu i przygotowanych specjalnie na tę okazję potraw. Podczas uroczystości wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich oraz artyści Agencji Artystycznej Pro Arte w programie muzycznym ,,Piosenka z humorem”.

Jubileusz Złotych Godów obchodzili:
Janina i Jerzy Andruchewiczowie z Basinowa
Teresa i Władysław Borkowscy z Zazdrości
Alicja i Aleksander Dąbrowscy z Kicin
Wacława i Władysław Dąbrowscy z Zabrodzia
Janina i Stanisław Grabowscy z Basinowa
Barbara i Kazimierz Kowalewscy z Dębinek
Kazimiera i Jan Krawczykowie z Lipin
Teresa i Mieczysław Krysikowie z Lipin
Danuta i Wacław Sternikowie z Anastazewa
Stanisława i Wacław Torbińscy z Karolinowa

I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl