Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyWycieczka do Kazimierza Dolnego

Ikona
(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.36)

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu 10 września wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Jej koszt pokryła Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Uczestnicy wyjazdu tuż po przyjeździe przekonali się, że określenie Kazimierza „perłą nad Wisłą” nie jest przesadzone. Zachwycała renesansowa architektura i niesamowita atmosfera miasta. Pięknie wyglądały wzniesienia i zbocza wąwozów porośnięte bujną zielenią. Na stromiznach przeświecały białe kredowe skały. Z powodu remontu tylko z daleka mogli podziwiać okrągłą basztę pierwotnego zamku, ruiny późniejszego zamku oraz kościół farny. Na rynku można było obejrzeć piękne kamienice: Przybyłów, Górskich i innych. Młodzież zobaczyła też Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej, które urzeka swoim bogatym wystrojem i historią. Na klasztornym dziedzińcu znajduje się najstarsza w Polsce czynna studnia. Uczniowie odwiedzili też słynną Górę Trzech Krzyży, obejrzeli wystawę w Muzeum Przyrodniczym, płynęli statkiem wycieczkowym „Pirat” po Wiśle.

Oprac. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl