Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 lutego 2020 r., imieniny Małgorzaty, Marty

Trudno uwierzyć, a jednak…

(Zam: 12.09.2019 r., godz. 10.17)

Mam Teatr 8 września po raz kolejny gościł w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, tym razem prezentując najnowszą komedię „Trudno uwierzyć”. Publiczność oklaskiwała aktorów na stojąco.

Wyszkowianie byli jednymi z pierwszych widzów, którzy mogli podziwiać spektakl - jego premiera odbyła się zaledwie kilka dni wcześniej. Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, tworzący Mam Teatr, tym razem snuli opowieść, w której nuta refleksji przeplatała się z żartem. Połączyli w jedno kilka historii, by pokazać, że życie potrafi zaskoczyć tak, że czasem trudno uwierzyć w spotykającą nas rzeczywistość. Mamy więc postać dziennikarki, która zamiast na wywiad, trafia do nieba uległszy wypadkowi samochodowemu. Jej nagła śmierć przerywa zapracowane, pełne stresu i zabiegania życie, a kobieta znalazłszy się w nowej rzeczywistości jeszcze długo nie może uwierzyć, że musi zostawić za sobą niedawne realia.
Tę postać poznajemy też w innej scenie - okazuje się, że mimo ciężkiego wypadku, dzięki staraniom lekarza, udaje się jednak uratować kobietę. Pacjentce równie trudno zaakceptować fakt, że lekarz stojący obok niej to osoba z tego świata, której zawdzięcza nie tylko życie, ale też oddanie, poświęcony czas, serdeczność.
Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak w tym spektaklu nie przestają zaskakiwać, do samego końca widz nie domyśla się, jaki będzie finał tej historii i kto tak naprawdę jest kim w tej układance. Bo na koniec poznajemy… pisarza i jego żonę, która staje się dla niego inspiracją do tworzenia kolejnych bestsellerowych książek. A on dla niej… doskonałym tematem na audycje radiowe.
Śmiech ze strony publiczności w czasie spektaklu słychać było często. Oklaski na stojąco były chyba dla twórców spektaklu najlepszym dowodem, że wielomiesięczne przygotowania do premiery i praca nad spektaklem przyniosły oczekiwane owoce.
Komedię wyreżyserował Karol Stępkowski, scenariusz napisała Marzanna Graff. W czasie przedstawienia można było usłyszeć utwory w wykonaniu Danuty Błażejczyk, do których słowa napisał Jerzy Masłowski, muzykę Seweryn Krajewski.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl