Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2019 r., imieniny Mateusza, Miry

Marsz solidarności z niepełnosprawnymi

(Zam: 21.05.2019 r., godz. 13.48)

W poniedziałek na ulicach Wyszkowa zaroiło się od niebieskich balonów i koszulek. Uczestniczy marszu w ten sposób solidaryzowali się z osobami z autyzmem, ale też i innymi niepełnosprawnymi pod hasłem „Niepełnosprawność + integracja = godnego życia gwarancja”.

Był to piąty marsz, który zorganizowało Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie”. 21 maja skupiło wokół siebie niezwykle wiele osób chcących zamanifestować solidarność z niepełnosprawnymi i poszanowanie ich potrzeb oraz praw. W marszu szli uczniowie szkół, wychowankowie przedszkoli, wychowawcy, rodzice osób niepełnosprawnych, przedstawiciele organizacji, instytucji, samorządu. Wśród uczestników byli również niepełnosprawni, którzy chcą żyć godnie i na miarę swoich możliwości uczestniczyć w życiu społecznym.
Na placu przy fontannie przy ul. Sowińskiego zebranych witała Ewa Redel ze Stowarzyszenia „Bądźmy w kontakcie”. Uczestnicy przeszli ul. Sowińskiego, Prostą, Świętojańską, Strumykową i zatrzymali się na Skwerze Jana Pawła II, gdzie utworzyli wielkie niebieskie serce. Ulicami Wyszkowa prowadzili ich członkowie klubu motocyklowego Free Horses. O bezpieczeństwo dbali wyszkowscy policjanci.
Marsz jest formą obchodów Dnia Świadomości i Wiedzy o Autyzmie oraz Dnia Zespołu Downa, dlatego organizatorzy co roku zachęcają uczestników do założenia niebieskich koszulek i kolorowych skarpetek będących symbolem solidarności z niepełnosprawnymi.
Honorowy patronat nad wydarzeniem pełnią starosta i burmistrz. Współfinansuje go powiat wyszkowski.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl