Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Sołtysi na 5 lat

(Zam: 19.02.2019 r., godz. 10.59)
  • Dotychczasowi sołtysi kończą swoje kadencje. Tej wiosny odbędą się wybory we wszystkich miejscowościach gminy Wyszków
    Dotychczasowi sołtysi kończą swoje kadencje. Tej wiosny odbędą się wybory we wszystkich miejscowościach gminy Wyszków (fot. Justyna Pochmara)
Radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w statutach sołectw. Polegają one na wydłużeniu z 4 do 5 lat kadencji sołtysów i rad sołeckich.

Zabieg ten ma zrównać długość kadencji reprezentacji sołectw z kadencją organów samorządu (Rady Miejskiej, burmistrza). Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Po uprawomocnieniu będą mogły być zarządzone wybory w sołectwach.
W trakcie sesji, która odbyła się 18 lutego, sołtys Gulczewa Witold Król zaproponował podniesienie diet dla sołtysów.
- Cztery lata minęło i nie wiem, za co ja otrzymuje dietę 262,50 zł. Jak ona jest wyliczana, na jakiej podstawie? Jeśli nie jestem na sesji, diety nie otrzymuję. Z tego mam rozumieć, że sołtys nie ma żadnych zajęć na wsi, nie pracuje? – podkreślił. –Może byśmy się zastanowili nad podniesieniem diet dla sołtysów – w gminach biedniejszych, jak Pułtusk i Nasielsk, wynoszą one 525 zł. Może ja nie zostanę sołtysem, ale byłoby to dla innych. Obowiązków sołtysa jest sporo. Wśród radnych jest wielu sołtysów, znają tę sprawę. Nie ma dnia, by sołtys nie był o coś proszony, gdzieś wzywany.
Przewodnicząca Elżbieta Piórkowska poprosiła o złożenie takiego wniosku na piśmie.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Co wy takiego robicie ?, w dniu 19.02.2019 r., godz. 14.12
A czym wykazałeś się sołtysie Gulczewa, że chcesz ponad 500 złotych miesięcznie ? Robicie sobie zdjęcie z Nowosielskim przed wyborami i wielka wasza rola. Chcecie jeszcze więcej kasy niż mają radni w gminach wiejskich, za zbieranie podatków to nie dostajecie jeszcze pieniędzy,dużych pieniędzy, a dawną szkołę podstawową w Gulczewie to za ile dostaliście, za kilka procent wartości. Jak się nie chce pracować to rezygnujcie. ile tam byłeś wczoraj na sesji, 20 minut przesiedział i chce pieniędzy. Jak będzie mniej pieniędzy to nie będzie tyle zawiści i nagadywania na innych, a radny nie powinien być jeszcze sołtysem. Sołtys to powinien być człowiek honoru a nie nowy zawód na wsi. Ilu sołtysów w gminie Wyszków zajmuje się uprawą roli ?
O tempora, o mores!
Dodane przez Anonim, w dniu 19.02.2019 r., godz. 18.06
500 na miesiąc? Chyba batów. Mało im, ze raz na miesiąc na salony ich proszą, to jeszcze gębę pozwolą otworzyć. Karbowego im ustanowić, będzie ich doglądał.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.02.2019 r., godz. 19.20
Radny,który sprawuje jeszcze funkcję soltysa nie pobiera diety uczestnicząc w sesji.Zgadzam się natomiast z przedmówcą,że 260 zł za sesje to nie są małe pieniądze.Wszystko wychodzi w trakcie,kto tak naprawdę działa społecznie a kto dla pieniędzy.Leniwych radnych też nie brakuje
Dodane przez Anonim, w dniu 19.02.2019 r., godz. 23.42
Frąckiewicz wiedział, żeby do powiatu startować - w powiecie pensja , a jako sołtys dietka za sesje. Cwańszy niż sołtysi i radni miejscy jednocześnie. Obserwując poczynania niektórych sołtysów , zastanawiam się ,za co chcą podwyżkę ? Chyba niektórzy to już za zasiedzenie... Działać społecznie tzn. angazować się ,a nie tylko liczyć na diety i prowizję - to samo tyczy radnych
Dodane przez Anonim, w dniu 20.02.2019 r., godz. 08.42
Żaden poczciwy sołtys nie będzie chciał kandydować na to stanowisko, bo wszystkich obrzucacie gnojem. Chyba o to chodzi, żeby pozostali tylko bez honoru, co lachę kładą na wasze zdanie.
dobry sołtys sam sie obroni swoja pracą.
Dodane przez gość, w dniu 20.02.2019 r., godz. 10.43
Jak jest poczciwy to znajdzie uznanie. Pani Jadzia Ickiewicz z Sitna nadal jest szanowana bo potrafiła mieć swoje zdanie i reprezentować swoich mieszkańców, owoce swoich działań otrzymuje teraz po okresie walki, droga i lampy oświetleniowe. Jak zlikwidował burmistrz i jego rada szkołę w Olszance to potrafiła z innymi znaleźć stowarzyszenie, które poprowadziło szkołę, a u innych jeszcze zagłosowali na burmistrza. Każdy pocztą pantoflową wie, kto swoim mieszkańcom robi "gest Kozakiewicza". Nikt uczciwy się nie powinien bać bo nawet jak dwóch obrzuci błotem to znajdzie się trzech, którzy pochwalę i jeszcze powiedzą, kto nadaje na nich. Niech się rozejrzą ci co chcą podwyżki na tereny gmin wiejskich, jak wyglądają drogi nawet w najmniejszej wiosce i ile ci mają diety.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.02.2019 r., godz. 23.51
Ktoś, kto naprawdę chce działać społecznie nie będzie upominał się o dietę . A tych działających jest niewielu .
Dodane przez Anonim, w dniu 21.02.2019 r., godz. 08.22
Sołtysami będą tylko ludzie od burmistrza, bo tylko oni będą mieli w tym interes.Następnie wybory na burmistrza ponownie wygra Nowosielski, bo to łebski facet.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.02.2019 r., godz. 08.38
Dobry sołtys będzie wolał zająć się swoją pracą. Kiedyś to było zaszczytne stanowisko na wsi, dziś wstydliwe( przez takie komentarze). Robicie dobrą robotę dla burmistrza- brawo.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.02.2019 r., godz. 10.32
Kto chce działać społecznie? Jakie ma szanse z tymi, co działają z jakiegoś powodu? Z motyką na słońce.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.02.2019 r., godz. 15.25
Najlepsi sołtysi jak Jadzia z Sitna, Monika Bieżuńska z Leszczydołu, Turek z Rybienka czy Curuł z Kamieńczyka to nie są od burmistrza Nowosielskiego. Ten twój łebski facet to największa zakała Rybienka Nowego, wsi na której mieszka a nic dla niej nie robił.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl