Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora



Darmowy kurs dla ósmoklasistów

(Zam: 18.01.2019 r., godz. 08.14)

Wyniki próbnych egzaminów ósmoklasisty nie napawają optymistycznie. Gmina Wyszków zdecydowała się zorganizować weekendowe darmowe kursy przygotowujące do tego egzaminu. Rozpoczną się 16 lutego.

- Od dłuższego czasu obserwowaliśmy konsekwencje reformy edukacji. Sygnały od rodziców, analiza wyników próbnych egzaminów ósmoklasistów skłoniły nas do zaproponowania kursu przygotowującego do egzaminów - podkreśla zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
Egzamin ósmoklasisty, zgodnie z założeniami reformy edukacji, zostanie w tym roku szkolnym przeprowadzony po raz pierwszy. Obejmuje język polski, matematykę, język obcy. To egzamin obowiązkowy - każdy uczeń musi do niego przystąpić, by ukończyć szkołę, ale nie można go nie z zdać, ponieważ nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać.
Zajęcia przygotowujące rozpoczną się 16 lutego, będą kontynuowane przez osiem tygodni. Obejmą język polski i matematykę, bowiem z językiem obcym uczniowie ostatnich klas podstawówek radzą sobie nieźle. Chętni będą rekrutowani w szkołach.
- Prosimy o odpowiedzialność - chcemy, by na zajęcia chodzili uczniowie, którzy naprawdę chcą z nich korzystać. Prosimy o świadomą decyzję - podkreśla Aneta Kowalewska.
W klasach ósmych w gminie Wyszków jest ok. 380. Jeśli wszyscy zechcą uczęszczać na kurs, gmina zapewni im miejsca. Zajęcia odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 4 i Szkole Podstawowej nr 5. Prowadzić je będą nauczyciele gminnych jednostek.
- Będziemy wyposażać uczniów w materiały, uczęszczanie na kurs nie będzie się więc wiązało dla rodziców z kosztami. Mamy nadzieję, że zajęcia wyrównają szanse ósmoklasistów w trakcie egzaminu, który jest trudny - informuje zastępca burmistrza.
Jednocześnie kończący istniejące jeszcze ostatnie klasy gimnazjalne będą zdawać dotychczasowy egzamin gimnazjalny (również nie ma w nim wymaganego minimalnego wyniku). Zarówno absolwenci likwidowanych gimnazjów, jak i ósmoklasiści spotkają się w tym roku na rekrutacji do szkół średnich. Nad zapewnieniem miejsc dla podwójnego rocznika pracują władze powiatowe wspólnie z dyrektorami szkół działajacych na terenie powiatu. Deklarują, że wystarczy ich dla wszystkich absolwentów.
J.P.

Komentarze

Dodane przez k, w dniu 18.01.2019 r., godz. 09.11
jak by sie dzieci chcialy uczyc to by kursy nie byly potrzebne , czy ktos kedys by pomyslal ze jest zakaz stawiania jedynek w szkolach na koniec roku i wszyscy zdaja !! to po co sie uczyc jak jest tyle szkol srednich ze kazdy sie dostanie a potem studia tez sie kazdy dostanie aby tylko placic
ooooo
Dodane przez OOOOO, w dniu 18.01.2019 r., godz. 13.09
Rodzice uczą nauczycieli jak mają uczyć.
i znowu nie wyszło
Dodane przez Leon, w dniu 18.01.2019 r., godz. 20.22
Gimnazja zlikwidowali, bo uczyli w nich pod egzaminy, a teraz jawnie ogłaszają, że po tej deformie dzieci nic nie umieją i trzeba je naprędce douczyć, żeby zdały egzamin. I tak pomału wychodzą wszystkie pisowskie bule. Tylko ich ofiar żal...
Dodane przez merkel, w dniu 19.01.2019 r., godz. 07.33
PIS. TO BARDZO DOBRZE WSZYSTKO ROBI...
Dodane przez Anonim, w dniu 19.01.2019 r., godz. 10.19
To nie wina likwidacji gimnazjów, to wina obsadzenia stołków nauczycielskich niekompetentnymy nauczycielami. Przykład: u syna w informatycznej klasie ( brak prądu) a wykładowca każe uczniom znaleźć w gogle informację jak sobie poradzić z problemem. Uczniowie zgłosili incydent do dyrekcji, to ten przeniósł super nauczyciela do innej klasy. Jakie wyniki mogą osiągnąć uczniowie kiedy choć przez rok uczy ich taki specjalista z nadania.
Dodane przez ..., w dniu 20.01.2019 r., godz. 09.16
Dawno temu mówiłem, że jak widzę kto z mojego rocznika został nauczycielem, to przyszłość szkolnictwa w Wyszkowie czarno widzę. Nieudacznicy, mniej niż średniacy, inteligenci w granicach dolnej normy, którzy na lepsze uczelnie się nie dostali. Czego tacy średni ludzie mogą nauczyć? Bycia średniakiem u winkowskiego, albo w biedrze.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.01.2019 r., godz. 10.12
Zaczną normalnie w szkole uczyc to nie będzie potrzeby doszkalania uczniów.W szkole nie mają czasu ale korków chętnie udzielają.Ciągłe strajki o podwyżki a nawet notatki na lekcji nie są podane,bo uczeń ma zrobić w domu sam.Takich mamy teraz nauczycieli

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta