Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 maja 2024 r., imieniny Floriana, Moniki



Integracja w plenerze

Ikona
(Zam: 05.07.2011 r., godz. 11.30)

W ramach projektu systemowego „W aktywności siła”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, 3 lipca w Natalinie odbył się Pokoleniowy Piknik Integracyjny. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizowały imprezę po raz trzeci.

Czterogodzinny piknik pod hasłem „Zróbmy coś dla siebie i dla naszych społeczności” poprowadzili tradycyjnie już Ewa Chmielewska z OPS-u i Michał Przychodzkiz PCPR-u. Partnerami w organizacji spotkania byli prezesi i dyrektorzy z innych lokalnych placówek: Urszula Mikołajczyk z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło”, Barbara Godleś ze Stowarzyszenia „Promenada” i Adam Bogdanowicz z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębinkach.
Dyrektor PCPR-u Krystyna Kurowska i dyrektor OPS-u Agnieszka Mróz wyraziły radość, że mimo niesprzyjającej aury goście nie zawiedli. Wśród nich znaleźli się seniorzy Domu Dziennego Pobytu w Wyszkowie, grupy samopomocowe i grupy wsparcia działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej, pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”, uczestnicy projektu systemowego realizowanego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, rodziny zastępcze, osoby niepełnosprawne zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło”, wychowankowie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębinkach, społeczność Natalina. W organizacji pikniku nie zabrakło wsparcia władz gminnych i powiatowych.
– Nieszczęścia, z którymi się spotykamy, nie znają podziału instytucjonalnego. Warto docenić to, że nasze placówki potrafią działać razem i sprawić, by te osoby, którym na co dzień pomagają, mogły się tu dziś wszystkie spotkać – mówił wiceburmistrz Wyszkowa Adam Mróz.
– W tych spotkaniach jest tak dużo radości i wzajemnej życzliwości . A to, że wyszło słońce, możemy chyba zawdzięczać determinacji organizatorów i serdeczności uczestników – dodała Teresa Trzaska z zarządu powiatu wyszkowskiego.
Uczestnicy imprezy utworzyli wspólny krąg, w którym Adam Mróz przekazał iskierkę przyjaźni. Kolejnymi symbolami integracji było podpalenie ogniska przez sołtys Natalina Elżbietę Stalmach oraz wypuszczenie balonów przez Teresę Trzaskę i zebrane dzieci. Po części oficjalnej na zebranych na terenie byłej szkoły podstawowej czekało sporo atrakcji, m.in. przygotowany przez OPS artystyczny plener malarski z zajęciami plastycznymi i malowaniem twarzy czy zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Soteria” warsztaty wyklejania ozdób z papieru. Stowarzyszenie „Promenada” przygotowało loterię fantową, w której każdy los wygrywał, a cały dochód został przeznaczony na program stypendialny „Talenty Wyszkowa”. Swoje stoisko miał również Powiatowy Urząd Pracy. Muzyczne atrakcje zaserwowali zebranym zespół śpiewaczy „Nadbużanki” z Domu Pobytu Dziennego „Senior” i Adam Łoziński, uczestnik programu „W aktywności siła”. Służby mundurowe, w tym policja i straż pożarna, dały pokazy swoich umiejętności. Nie zabrakło konkursów z nagrodami i zajęć sportowych. Na wszystkich czekał też grill i poczęstunek.

Ł.CH.

Komentarze

Dodane przez w.p., w dniu 23.11.2011 r., godz. 22.19
niezwykły popis erystyczny reportera. myślę, że to najlepszy dziennikarz w "Wyszkowiaku"!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta