Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2018 r., imieniny Heleny, Julii

Gloriosa Trinita – siła i moc modlitwy

Ikona
(Zam: 21.06.2011 r., godz. 11.28)

Międzynarodowa Kongregacja Ruchu Ewangelizacyjno-Charyzmatycznego Gloriosa Trinita odbyła się w sobotę 18 czerwca na sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Spotkanie przyciągnęło wiele osób, sala była wypełniona po brzegi.

Gloriosa Trinita to międzynarodowy Katolicki Ruch Ewangelizacyjny poświęcony Trójcy Świętej, która jest wzorem rodziny doskonałej. Dąży do nawrócenia i duchowego uzdrowienia środowisk chrześcijańskich. Chce wzbudzić w ludziach wiarę płynącą z potrzeby wewnętrznej, serca. Ruch ten jest obecny we Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Brazylii i Białorusi.

Tegoroczna Międzynarodowa Kongregacja Ruchu Ewangelizacyjno-Charyzmatycznego Gloriosa Trinita odbyła się w Wyszkowie. W naszym mieście grupa ta działa przy Parafii świętego Wojciecha, co jest zasługą proboszcza – ks. Romana Karasia. Na sobotnim spotkaniu obecnych było wiele osób z różnych części Polski i świata. Przybyły m.in. grupy z Białorusi, Białegostoku, Kupisk, Piątnicy, Łomży, Włoch. Kongregację rozpoczęła wspólna modlitwa chwały, którą poprowadził opiekun wyszkowskiej wspólnoty Gloriosa Trinita – ks. Grzegorz Suchta. Na scenie pojawili się liderzy wszystkich przybyłych wspólnot. W modlitwie, poprzez śpiew i słowa, wszyscy wspólnie wychwalali Chrystusa i dziękowali mu za wszystko, co na nas zsyła.

Kongregację poprowadzili członkowie wyszkowskiej wspólnoty, a w rolę konferansjerów wcielili się: Katarzyna Kacpura i Marcin Chodkowski. Po wspólnej modlitwie na scenie pojawili się najmłodsi członkowie wyszkowskiej grupy, którzy zaśpiewały dwie piosenki. Ich zaangażowanie i energia wywołały wiele pozytywnych emocji. Następnie można było wysłuchać katechezy ks. Grzegorza Suchty, który mówił o trzech elementach miłości do Boga i Boga do ludzi: wyborze, szukaniu i służbie. Po katechezie na scenie pojawiła się Elena e Corso, która przedstawiła swoje świadectwo wiary. Mówiła przede wszystkim o osobistym spotkaniu z Chrystusem, które należy przeżywać podczas każdej modlitwy. Przyznała, że pierwszy raz jest w Wyszkowie, ale czuje się tu jak w domu, jak w rodzinie. Elena e Corso to ważna postać dla ruchu Gloriosa Trinita, ponieważ należy do Aleanzy, czyli grupy założycielskiej.

Na kongregacji pokazano prezentację multimedialną wspólnoty, która przedstawiła nie tylko dość duży, jak na tak młodą grupę, zasięg terytorialny, ale także siłę i moc zasięgu duchowego. Swoim słowem podzielił się również założyciel Ruchu – ks. Andrzej Święciński. Na początku zaznaczył, jak ważna na tym spotkaniu jest obecność dzieci.
– Jeśli dzieci są tu z nami, to znaczy, że Bóg się nami jeszcze nie zmęczył, nie zmęczył się ludzkością – stwierdził.

Mówił też o Bogu jako osobie, o tym, że naprawdę istnieje, bo człowiek nie mógłby wymyślić Boga ubiczowanego i ukrzyżowanego.
– Chrześcijanin ma mnóstwo powodów, by być szczęśliwym. Szczęście ludzkie jest właśnie w Bogu i dlatego tak ważne jest to, abyście do nas dołączyli – mówił ks. Święciński.

Na zakończenie odbył się koncert Marcina Stycznia – polskiego wokalisty tworzącego muzykę chrześcijańską.

Tegoroczne hasło kongregacji: „Bo ja nie wstydzę się Ewangelii” udowodniło, że wierze i wspólnocie nic nie może stanąć na przeszkodzie, i że niezależnie od narodowości czy grupy wiekowej, wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi.

M.Ch.

Komentarze

.
Dodane przez ., w dniu 11.07.2011 r., godz. 13.57
1. W parafii, a nie przy parafii. Przy parafii to może być kiosk. 2. Elena Pecori Giraldi, a nie Elena e Corso. Ona jest żoną Corso. 3. Alleanza, przez 2 "L" 4. Styczeń nie tworzy tylko i wyłącznie muzyki chrześcijańskiej.
krwiopijcy
Dodane przez ledi, w dniu 06.07.2014 r., godz. 08.02
ciekawa jestem co robi taki pan Chodkowski we wspólnocie, na co dzień tępiący ludzi , chyba nie o to chodziło pierwszym chrześcijanom , ale cóż dla księży liczy się kasa wiec wspólnoty dla elit
Przy parafii moze byc kiosk, ale nie biały dom
Dodane przez Twój Ruch, w dniu 06.07.2014 r., godz. 11.39
Pierwszy komentzrz, też jest w duchu ruchu. "Przy parafi to może być kiosk"... może, np. ruchu. Mógłby byc też np. "Biały Dom", ale tam już niema ruchu. "Aleanza przez 2 "L"... Panie Marcin, brakuje panu ducha ruchu, oddaj władzę, bo nie czujesz ruchu. Te wypominki o tym świadczą

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl