Obiecujący początek Bugu

(Zam: 28.08.2019 r., godz. 12.37)

Od dwóch zwycięstw sezon 2019/20 w lidze okręgowej rozpoczął zespół seniorów Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Mielczarczyka pokonali Mazur Radzymin i Sokół Serock.

W 1. kolejce rozgrywek Bug podejmował na własnym stadionie mocny Mazur z Radzymina. Mecz został rozegrany w środę 14 sierpnia. Spotkanie od groźnej akcji rozpoczęli goście, którzy nadspodziewanie łatwo przedarli się w wyszkowskie pole karne lewym skrzydłem. W bardzo sprzyjających okolicznościach fatalnie spudłował napastnik z Radzymina. W 10. minucie pierwszy strzał na bramkę gości wykonał Jakub Rejnuś, bramkarz bez większych problemów wyłapał jednak piłkę. Wyszkowski pomocnik próbował również szczęścia po kwadransie gry, gdy dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym gości. Jego uderzenie było jednak słabe i w dodatku niecelne. W 17. minucie przed okazją stanął Łukasz Kowalczyk, który otrzymał piłkę z prawego skrzydła po wcześniejszym ładnym rozciągnięciu akcji przez Kamińskiego. Niestety, i tym razem piłka nie zatrzepotała w siatce przyjezdnych. Ostatnią dobrą akcją po obu stronach była sytuacja z 29. minuty, kiedy to najpierw mocny strzał Przemka Wojtkowskiego został zablokowany, a dobitka Kowalczyka okazała się niecelna. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Szybką zmianę wyniku przyniosła druga połowa. Już w 47. minucie po faulu Mateusza Maciaka we własnym polu karnym rywale egzekwowali rzut karny. Były zawodnik Bugu, Paweł Nowacki, zamienił jedenastkę na bramkę, wyprowadzając Mazura na prowadzenie. Rozpędzeni goście szybko stracili cały impet. Najpierw, w 52. minucie za faul, na wychodzącym na pozycję sam na sam Kamińskim, z boiska wyleciał golkiper z Radzymina. Kilka minut później, po uderzeniu Wojtkowskiego, jeden z defensorów gości dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, a sędzia główny po raz drugi tego dnia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Mateusz Maciak i pewnym strzałem odkupił swoją winę przy utracie pierwszego gola. Bramkę na wagę trzech punktów w 82. minucie zdobył natomiast po udanej „dobitce” Łukasz Kowalczyk. Bug zgarnął cenne trzy punkty i udanie rozpoczął nowy sezon.
Bug Wyszków - Mazur Radzymin 2:1 (0:0)
Bramki dla Bugu: M. Maciak 59. (k), Ł. Kowalczyk 82.
Bug: N. Laskowski – D. Penkul (60. - P. Połodziuk), M. Maciak, R. Nogaj, K. Maciak - Ł. Damętko, P. Polowczyk (70. - K. Borowski), J. Rejnuś, P. Wojtkowski (70. - A. Nikodemski) - Ł. Kamiński, Ł. Kowalczyk.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w 1. kolejce:
Polonia II Warszawa - Escola Varsovia 2:2
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Dąb Wieliszew 3:4
Wicher Kobyłka - Sokół Serock 2:1
Marcovia Marki - Wisła Dziecinów 9:0
Spotkanie 2. kolejki rozgrywek przeciwko Sokołowi Serock zostało rozegrane w niedzielę 18 sierpnia w Legionowie (boisko w Serocku nie zostało dopuszczone do rozgrywek). Początek nie przebiegł po myśli wyszkowian. Już w 5. minucie rywale wyszli na prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką jednego z defensorów Bugu. Podopieczni trenera Mielczarczyka odpowiedzieli po kwadransie kontrą zakończoną golem Łukasza Kowalczyka. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. W drugiej połowie na prowadzenie wyszli piłkarze Bugu. W 62. minucie Łukasz Kowalczyk zanotował drugie trafienie w tym spotkaniu. Rywale odpowiedzieli bramką z 68. minuty. Ciężko było w tym momencie zawyrokować, kto wyjdzie zwycięsko z tego dynamicznego spotkania. Ostatecznie zadecydował o tym Łukasz Kamiński, który w ostatniej minucie spotkania zapewnił Bugowi zwycięstwo 3:2.
Sokół Serock - Bug Wyszków 2:3 (1:1)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk 15. i 62., Łukasz Kamiński 90.
W następnym spotkaniu Bug podejmie na własnym boisku rezerwy Mazura Karczew. Spotkanie planowane jest na sobotę 24 sierpnia, początek o godz. 19.00.