Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Wymakracz wygrywa w Goworowie

(Zam: 27.04.2019 r., godz. 14.06)

Bez niespodzianki – Wymakracz Długosiodło odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach B-klasy w rundzie wiosennej. W piątek 19 kwietnia długosiodlanie zwyciężyli z Orzem Goworowo 3:0.

Wielkim faworytem meczu z Goworowem byli piłkarze Wymakracza, jednak w tej rundzie są oni faworytem w starciu z każdym ligowym rywalem. Przed starciem z Orzem bilans bramkowy ekipy z Długosiodła wynosił wiosną 20-2 (w tym dwie bramki stracone w pierwszym meczu z Koroną II Ostrołęka). W piątek poprawił się „tylko” o trzy oczka. Od początku premierowej odsłony przeważali goście. W 8. minucie wynik spotkania otworzył Emil Mostowski. Mimo kilku dobrych okazji podbramkowych wydawało się, że nieznaczne prowadzenie utrzyma się do przerwy. W 45. minucie gola „do szatni” strzelił jednak gospodarzom Adam Duda (z rzutu karnego).
W drugiej odsłonie tempo meczu wyraźnie siadło. Co prawda Duda otworzył drugie 45 minut swoją kolejną bramką, jednak w następnych minutach na boisku „wiało nudą”. Długosiodlanie utrzymali prowadzenie 3:0 i dopisali kolejne punkty do swojego ligowego dorobku.
Orz Goworowo – Wymakracz Długosiodło 0:3
W następnej kolejce Wymakracz wraca na własny stadion. W sobotę 27 kwietnia podopieczni trenera Gordziejczyka podejmą FC 2013 Różan. Początek meczu o godz. 15.00.
Spotkanie drugiego z przedstawicieli naszego powiatu w rozgrywkach B-klasy, WKS-u Mystkówiec Stary z ULKS-em Ołdaki zakończyło się bezbramkowym remisem, który nie zmienił sytuacji obu zespołów w tabeli.