Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 06 grudnia 2019 r., imieniny Jaremego, Mikołaja

Legia i Huragan za mocne dla Bugu

(Zam: 31.03.2019 r., godz. 10.37)

W ubiegłym tygodniu drużyna seniorów Bugu Wyszków podejmowała na własnym stadionie dwóch bardzo wymagających przeciwników – Legię II Warszawa oraz Huragan Wołomin. Z obu spotkań zwycięsko wyszli goście.

Starcie z rezerwami stołecznej Legii odbyło się w środę 6 marca. Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców – na trybunach wyszkowskiego stadionu pojawił się komplet, około 800 widzów. Faworytem spotkania byli oczywiście goście, w barwach, których od 1. minuty zagrał bramkarz Arkadiusz Malarz, który w swojej karierze bronił m. in. barw Bugu Wyszków (1997/98), a w ostatnich sezonach był numerem 1 między słupkami klubu z Łazienkowskiej. Od początku spotkania przewagę osiągnęli III-ligowcy. Bug przez pierwsze 20. minut próbował się aktywnie odgryzać rywalom – swoich szans szukali Łukasz Kamiński, Marcin Stańczyk i Nico Wouters – niestety, nieskutecznie. Goście swoje premierowe trafienie zanotowali po pół godzinie gry. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. W drugiej połowie obraz gry nie zmieniał się – legioniści mieli wyraźną przewagę i kreowali grę, Bug skupił się na próbach gry z kontry. Goście jeszcze trzykrotnie trafili do wyszkowskiej bramki, odpowiednio w 57., 75. i 85. minucie. Postawę wyszkowian w tym meczu, mimo wysokiej przegranej, należy ocenić pozytywnie.
Bug Wyszków – Legia II Warszawa 4:0 (1:0)
Trzy dni później, w sobotę 9 marca, do Wyszkowa zawitała pierwsza drużyna grupy północnej, mazowieckiej IV ligi – Huragan Wołomin. Na boisku, w barwach rywali ponownie pokazał się były golkiper Bugu, Łukasz Derejko. W pierwszej połowie Bug objął prowadzenie po bramce Łukasza Kamińskiego z 27. minuty. Ten sam zawodnik, tuż po przerwie podwyższył na 2:0. W końcówce, po licznych zmianach w ekipie Bugu, rywale zdominowali boiskowe poczynania i dzięki czterem zdobytym bramkom (64., 74., 85. i 86. minuta) wywalczyli zwycięstwo.
Bug Wyszków – Huragan Wołomin 2:4 (1:0)
W najbliższą sobotę 16 marca Bug rozegra ostatni zimowy sparing. Rywalem ekipy trenera Mielczarczyka będzie ŁKS Łochów.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl