Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 06 grudnia 2019 r., imieniny Jaremego, Mikołaja

Wybory, czyli mecz w dwóch częściach

(Zam: 20.03.2019 r., godz. 08.44)

– Mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, ze PiS potrafi rządzić, potrafiło przeprowadzić poważne reformy, dotrzymało obietnic wyborczych – podkreśliła poseł Teresa Wargocka.Konferencja prasowa z jej udziałem odbyła się 1 marca w miejskiej bibliotece. Parlamentarzystka ma zamiar ubiegać się o mandat w Parlamencie Europejskim.

Posłanka głównie chwaliła rządy PiS i dokonania minionych trzech lat.
– Pewnie nie wszystko udało się zrealizować w 100 proc, ale na pewno główne programy, bardzo istotne z punktu widzenia sprawiedliwości społecznej – stwierdziła.
W jej przekonaniu, taką wagę ma powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, program 500 +. Omówiła też obietnice, które padły ze strony przedstawicieli PiS podczas konwencji zorganizowanej w Warszawie.
– Bardzo wyraźnie zaznaczyliśmy, że dla nas kampania do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu to jedna kampania. Postulat silnej, niezależnej Polski spotkał się w gremiach unijnych z dużym oporem. Urzędnicy UE kwestionują nasze reformy, w każdej ważnej sprawie dla Polski potrafią powiedzieć „nie”, nękają pytaniami, poddając w wątpliwość, czy możemy dopłacić do energii elektrycznej, przekopać Mierzeję Wiślaną. To są sytuacje, kiedy odbiera się suwerenność Polsce i rządowi – stwierdziła posłanka. – Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrane przez zjednoczoną prawicę będą wyraźnym sygnałem wysłanym do Unii. Społeczeństwo musi pokazać, że rząd zjednoczonej prawicy jest popierany przez większość obywateli, że nie ustąpimy z drogi refom, będziemy dbać o pozycję Polski w UE, nie chcemy być tam petentem, kolegą dla wszystkich. Chcemy załatwiać ważne dla Polski sprawy, włączyć się w ideę wspólnotową. Wynik tych wyborów będzie sygnałem, który pójdzie do urzędników UE, że Polacy popierają rząd zmian.
Wybory do parlamentów krajowego i europejskiego nazwała meczem w dwóch częściach.
– Prezes Kaczyński ogłosił kolejne duże reformy. Myślę, że wszyscy oczekiwali, aby programem 500 + objąć możliwie największą grupę dzieci – zaznaczyła. – Ludzie odczuli dobrodziejstwa tego programu, poczuli swoją godność, stać ich na wczasy z dziećmi, kupno przyborów szkolnych. Nie muszą brać pożyczki na początku roku szkolnego, czy na święta. Program będzie zmieniony ogromnym wysiłkiem budżetu państwa. Od 1 lipca będzie 500 zł na każde dziecko, bez względu na dochód. To kolejny duży wydatek, ale jeśli mówimy o dystrybucji środków finansowych, sprawiedliwości, to jest najlepszy sposób, by dotrzeć do ludzi potrzebujących wsparcia.
Posłanka wspomniała o kolejnym głośnym pomyśle – wypłaceniu trzynastej emerytury.
– To kwota, która pozwoli na zakup urządzeń, spłacenie kredytu, czyli nabycie tego wszystkiego, na co nie wystarczyło z bieżących dochodów – uznała.
Jej zdaniem, realnym wsparciem będzie też zwolnienie z podatku dochodowego osób do 26 roku życia.
– Jest coraz większe zainteresowanie łączeniem pracy zawodowej z nauką. Młodzi ludzie biorą sprawy w swoje ręce, nie czekają na socjal, chcą żyć na dobrym poziomie, dobrze zarabiać, chcą żyć z pracy – stwierdziła Teresa Wargocka.
Podtrzymała deklarację rządzących o obniżce podatku dochodowego z 18 do 17 proc. Rząd zamierza też realizować program odbudowy połączeń komunikacyjnych na terenach oddalonych od dużych miast.
– Po co jest obywatelom państwo? Czy po to, by mówiło, że się nie opłaca i się nie da, i nie będzie nic robiło? Czy jest po to, by zaspokajać potrzeby ludzi i organizować życie społeczne? Program kolejowy także ma być realizowany. W transporcie autobusowym trzeba znaleźć rozwiązanie, by ludzi z małych miejscowości nie alienować. PiS realizuje program zrównoważonego rozwoju. W każdym miejscu w naszym kraju można żyć, realizować się i zaspokajać swoje potrzeby – stwierdziła posłanka. – Można tak rządzić państwem, żeby korzyści z rządzenia były dla obywateli, a nie dla grup interesów – uznała. – Wolności jest coraz więcej, cieszmy się z tego, dyskutujmy, to jest rząd przełomu. Zachęcam do angażowania się w sprawy Polski, w każdym miejscu, gdzie jesteście. Polska potrzebuje swoich obrońców.
Podkreśliła, że wysoki wzrost gospodarczy i niskie bezrobocie oznacza korzyści także dla samorządów.
– Są większe wpływy podatkowe, samorządy mają udziały w podatkach. Wszyscy korzystamy – podkreśliła.
J.P.

Komentarze

Dodane przez pisior, w dniu 20.03.2019 r., godz. 16.05
Po co robić niezapowiedziane spotkanie z grupką członków aktywu partyjnego. Spotkanie odfajkowane w prasie i a poseł ośmieszona.
PIS dotrzymało jakąkolwiek obietnicę wyborczą?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.03.2019 r., godz. 16.50
Oszustko, a gdzie są darmowe leki dla emerytów, gdzie kwota wolna od podatku 8000 zł? Gdzie 500 zł na KAŻDE dziecko? Gdzie pieniądze dla niepełnosprawnych? Teraz się wam przypomniało jak chcecie przekupić najgłupszą część elektoratu żeby dalej kraść na niespotykaną skalę? Tylko kompletny idiota jest wam w stanie kolejny raz uwierzyć. Ciekawe co wymyślicie z tą 13 emeryturą, żeby jej nie dać ludziom. Warunek - ukończone 80 lat życia i zgoda obojga rodziców?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl