Bug wygrywa przed własną publicznością

(Zam: 11.09.2018 r., godz. 13.19)

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Wyszkowie odniósł miejscowy Bug. Prowadzeni przez trenera Arkadiusza Mielczarczyka piłkarze pokonali na własnym boisku stołeczną Escolę 2:1.

Mecz Bug Wyszków – Escola Varsovia Warszawa został rozegrany w sobotę 1 września na stadionie WOSiR. Escola walczyła o drugie zwycięstwo w tym sezonie, Bug natomiast o pierwsze przed własną publicznością. Tej ostatniej nie brakowało na trybunach nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Przy pięknej pogodzie, Bug sprawił swoim kibicom prezent w postaci wygranego meczu.
Końcowego rezultatu nie zwiastowała pierwsza połowa. W niej więcej sytuacji podbramkowych wypracowali sobie goście. Piłkarze Escoli odważnie poczynali sobie na skrzydłach, ciekawie rozgrywali również stałe fragmenty gry. Na ich drodze do zdobycia bramki kilkukrotnie stanął dobrze dysponowany Łukasz Rogulski. Wyszkowianie odgryzali się nieco mniej efektownymi, ale również ładnymi akcjami. Przy rzutach rożnych dla Bugu niezmiennie groźny był Mateusz Maciak, który jednak w tym meczu nie zdobył bramki. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
Strzelanie rozpoczął w drugiej odsłonie Maciej Bala. Silny fizycznie pomocnik Bugu zaliczył prawdziwe „wejście smoka”, zdobywając gola dla Bugu niespełna trzy minuty po pojawieniu się na placu gry (po przerwie zmienił Nico Woutersa). Dziesięć minut później na 2:0 dla Bugu podwyższył Robert Nogaj. Zagrożenie ze strony gości nadal jednak istniało. W 77. minucie Escola zdobyła bramkę kontaktową. W końcówce było gorąco, jednak Bug zdołał utrzymać swoje prowadzenie. Zwycięstwo 2:1 i kolejne trzy punkty do tabeli pozwoliły wyszkowskiej drużynie na awans na 8. lokatę w rozgrywkach.
Bug Wyszków – Escola Varsovia Warszawa 2:1 (0:0)
Bramki dla Bugu: M. Bala 63., R. Nogaj 74.
Bug: Ł. Rogulski – K. Maciak, R. Nogaj, M. Maciak, D. Penkul – P. Śleszyński, N. Wouters (60. – M. Bala), M. Stańczyk, D. Modzelan (46. K. Rosa), Ł. Łada – Ł. Kamiński (65. – P. Nasiadka).
W najbliższej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z Marcovią Marki. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 8 września. Wcześniej, w środę 5 września, Bug rozegra spotkanie III rundy okręgowego Pucharu Polski. W Teresinie wyszkowianie będą podejmowani przez reprezentantów miejscowego Klubu Sportowego.

Mazur Radzymin – Agape Białołęka 2:1
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Amur Wilga 9:0
Legionovia II Legionowo – Olimpia Warszawa 1:5
Burza Pilawa – Marcovia Marki 0:0
Promnik Łaskarzew – Dąb Wieliszew 1:0
Mazur II Karczew – Unia Warszawa 0:0
Victoria II Sulejówek – Sokół Serock 0:0

1. Mazur Radzymin 11 11-5