Dziś jest 30 kwietnia 2024 r., imieniny Jakuba, Katarzyny

Rhinos po raz drugi lepsi od Angels

(Zam: 03.06.2018 r., godz. 13.19)

Po bardzo wyrównanym spotkaniu w Wyszkowie Nosorożce udały się na rewanżowy mecz przeciwko Angels do Torunia. Na terenie rywali Rhinos zostawili sporo zdrowia, jednak pokonali gospodarzy 22:14.

Zawodnicy Rhinos zdawali sobie świetnie sprawę z faktu, że po bardzo wyrównanym spotkaniu w Wyszkowie (Nosorożce wygrał 22:18) podobnie ciężki bój czeka ich na terenie złaknionych rewanżu Aniołów. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy przechwycili podanie wyszkowskiego quartebacka i przeszli do ofensywy. Wyszkowska formacja obronna nie pozwalała jednak torunianom na rozwinięcie skrzydeł w ataku. W rezultacie w pierwszej kwarcie żaden z zespołów nie zdołał zdobyć punktów. W drugiej kwarcie Rhinos przejęli inicjatywę w ataku i po ładnym podaniu Daniela Krawca, Chris Jones złapał futbolówkę na linii pola punktowego, notując tym samym przyłożenie. Po kilku minutach kontrnatarcie rywali został świetnie zatrzymane przez defensywę Rhinos, która zdołała przejąć futbolówkę. Kolejna seria ataku zakończyła się przyłożeniem Bartosza Szymańskiego i podwyższeniem za jeden punkt w wykonaniu Mateusza Lubańskiego. Rhinos na półmetku prowadzili 13:0.
W drugiej połowie spotkania pierwsze punkty zdobyli gospodarze. Po przyłożeniu z podwyższeniem było 7:13 na korzyść Rhinos. Wyszkowianie, niestety, popełnili błędy w ataku, w wyniku których piłkę przejęli rywale. Seria ataków torunian po przechwycie zakończyła się kolejnym touchdownem z podwyższeniem, po którym Angels wyszli na prowadzenie 14:13. W ostatniej kwarcie Rhinos „gonili” więc wynik. Wyszkowianom udało się przetrzymać pierwszą serię ataków torunian bez strat punktowych. Sami za to zanotowali kolejne przyłożenie, którego autorem był Jones (14:19). W końcówce torunianie postawili wszystko na jedną kartę w ataku, jednak ponownie, niczym monolit zachowała się defensywa Nosorożców. W ostatnich minutach wyszkowianie zdobyli jeszcze trzy punkty po kopnięciu, co dało im ostatecznie zwycięstwo 22:14. Gratulujemy!
Angels Toruń – Rhinos Wyszków 14:22 (0:0, 0:13, 14:0, 0:9)
Rhinos: Łukasz Berbeć (DL), Tomasz Iwański (DB), Paweł Król (WR), Jakub Kosewski (OL), Damian Kuchta (RB), Michał Kuchta (RB), Konrad Kukwa (OL), Mateusz Lubański (DB), Łukasz Łuczyński (OL), Hubert Morka (DB), Mateusz Morka (QB), Michał Mroczek (DB), Hubert Nastula (RB), Roman Odyniec-Dobrowolski (DL), Piotr Piórkowski (DL), Bartosz Rojek (DB), Jarosław Rzemek, Kamil Staszewski (DB), Bartosz Szymański (WR), Karol Szymański (WR), Mateusz Ślesik (OL), Jarosław Wrzodek (OL), Marcin Zaręba (DL), Mateusz Waśkiewicz (OL), Karol Wesołowski (DB), Adrian Kocięcki (RB), Michał Leśniarek (DL), Daniel Kanownik, Bartłomiej Oleksiak, Kamil Lelujka (RB), Krzysztof Kania (LB1), Hubert Deptuła (LB1), Cezary Banaszek (WR), Łukasz Więch (OL), Karol Florianowicz (LB1), Rahjeir Miles (DB), Daniel Krawiec (QB), Chris Jones (RB), Paweł Szczepaniak (OL), Szymon Przybylski (DB), Jakub Rudnik (LB1), Jakub Kowalkowski (DB).
– Mecz z serii trzymających w napięciu do końca. Mimo braków kadrowych, szczególnie w ofensywie wygraliśmy to spotkanie. Formacja defensywna praktycznie przez cały mecz świetnie radziła sobie na boisku i stracone punkty to efekt chwili rozluźnienia spowodowanej zejściem na przerwę. Nad tym musimy szczególnie popracować, aby w każdej kwarcie być w 100% skupionych na egzekucji zagrań. Cieszymy się z wyniku. Daje nam to 100% pewność utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i nadal walczymy o fazę play-off. Teraz kolejne ciężkie spotkania z Warsaw Sharks oraz Wilkami z Łodzi. Serdecznie zapraszamy już na ostatni mecz domowy w Wyszkowie. 2 czerwca o godzinie 15.00! Czeka nas trudny mecz i mamy nadzieje, że wsparcie kibiców sprawi, że po raz kolejny będziemy mogli cieszyć się z wygranej – podsumował spotkanie prezes Rhinos Piotr Wykowski.
W sobotę 2 czerwca wyszkowianie zmierzą się na własnym stadionie z Warsaw Sharks. Poniżej publikujemy aktualną tabelę grupy B LFA1: