Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Zwycięskie rezerwy, jedynka rozbita w Płocku

(Zam: 24.04.2018 r., godz. 09.14)

Trwa dobra passa Bugu II Wyszków w rozgrywkach ligi okręgowej. Drużyna trenera Mielczarczyka odniosła drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Bez przełamania nadal pierwszy zespół, który wyraźnie przegrał w Płocku z rezerwami miejscowej Wisły.

Dobra postawa piłkarzy Bugu II Wyszków oraz świetna atmosfera, która narasta wokół zaangażowanego zespołu rezerw bardzo cieszy. W niedzielę 15 kwietnia podopieczni trenera Mielczarczyka zmierzyli się w stolicy z Błyskawicą Warszawa. Cel był jeden – zwycięstwo, a tym samym nawiązanie kontaktu punktowego z pozostałymi drużynami w ligowej tabeli. Założenia udało się zrealizować w stu procentach. Strzelanie „Wyszkowskich Rezerw” rozpoczął w niedzielne popołudnie Tomasz Cichocki, który w 29. minucie spotkania otworzył jego wynik. Do przerwy utrzymało się niewielkie prowadzenie wyszkowian. Po 20. minutach drugiej odsłony na 2:0 podwyższył Jacek Markowski. Bramka ta dała wyszkowianom „luz”, który przełożyli na dwa kolejne trafienia w końcówce meczu. Po golach Bartosza Samsela i Marcina Rosińskiego Bug II Wyszków wygrał spotkanie 4:0. Dzięki zwycięstwu wyszkowianie tracą już tylko dwa punkty do przedostatniej w tabeli Błyskawicy.
Błyskawica Warszawa – Bug II Wyszków 0:4 (0:1)
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Rogulski, K. Maciak, K. Skoczeń, T. Świętoń, J. Wronkowski, B. Rejnuś, B. Samsel, M. Rosiński, J. Markowski, T. Cichocki, Ł. Kamiński.
Rezerwowi: K. Heronimek, A. Gołębiewski, M. Karłowicz, M. Rosiński, K. Anklewicz, T. Radzki, A. Nikodemski.
W najbliższym tygodniu wyszkowianie rozegrają dwa kolejne ligowe spotkania. W środę 18 kwietnia Bug II rozegra w Wieliszewie zaległe spotkanie z miejscowym Dębem. W niedzielę 22 kwietnia „Wyszkowskie Rezerwy” powrócą na własny stadion. Bug II będzie podejmował rezerwy Mazura Karczew. Początek spotkania o godz. 17. 30.
Promnik Łaskarzew – Olimpia Warszawa 0:1
Niestety, pierwsza drużyna Bugu Wyszków w rundzie wiosennej nie znalazła jeszcze drogi do zwycięstwa (nie licząc walkoweru za spotkanie z Błękitnymi Raciąż). W 20. kolejce rozgrywek IV ligi wyszkowianie udali się na wyjazdowy mecz z rezerwami Wisły Płock. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze. Młoda drużyna „Nafciarzy” była wyraźnie lepsza, co już w pierwszej połowie udokumentowała czterema bramkami i wieloma akcjami ofensywnymi. Bug co prawda odpowiadał, w poprzeczkę z wolnego trafił Robert Nogaj, bliscy zdobycia bramki byli również Łukaszowie Łada i Kowalczyk. Było to jednak za mało, by nawiązać walkę z rywalem. W drugiej odsłonie trwał napór gospodarzy. Płocczanie zanotowali trzy kolejne trafienia, na które Bug nie potrafił odpowiedzieć. Najbliższy zdobycia honorowej bramki był Kowalczyk, ale trafił w słupek.
Wisła II Płock – Bug Wyszków 7:0 (4:0)
Bug: J. Rutkowski (68. – N. Laskowski), E. Lech (52. J. Kopacz), B. Wolniewicz, Sz. Andrzejewski (46. – N. Wouters), Ł. Kowalczyk (83. – D. Penkul), J. Rejnuś, Ł. Łada, D. Modzelan (59. – Ł. Szymański), K. Rosa, P. Śleszyński (59. – A. Zabłocki), R. Nogaj.
W najbliższym spotkaniu Bug Wyszków podejmie na własnym stadionie Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 21 kwietnia o godz. 11.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Wszystkich kibiców serdecznie zachęcamy do pojawienia się na trybunach.
Błękitni Raciąż – Drukarz Warszawa 0:3 (wo)
Huragan Wołomin – MKS Przasnysz 1:0
Mazur Gostynin – Korona Ostrołęka 0:0
Mławianka Mława – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2
KS Łomianki – Dolcan Ząbki 0:1
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – MKS Ciechanów 2:0