Camper pewnie pokonuje Olimp

(Zam: 13.01.2018 r., godz. 13.00)

Od meczu z Olimpem Skaryszew Camper Wyszków rozpoczął rundę rewanżową rozgrywek III ligi siatkarzy. Podopieczni trenera Macieja Główczyńskiego pewnie pokonali rywali 3:0.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 6 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie. Gospodarze przystępowali do niego z zamiarem zatarcia złego wrażenia, jakie drużyna pozostawiła swoimi ostatnimi występami w grudniu. W poprzednim starciu obu zespołów Camper wygrał 3:2, należało się więc spodziewać wyrównanego widowiska. Wyszkowianie we własnej hali okazali się jednak zespołem wyraźnie lepszym.
Camper rozpoczął premierową odsłonę w składzie: Kamil Bodzon, Maciej Główczyński, Dariusz Szulik, Michał Drajer, Michał Urbniak, Karol Wojtkowski, Krystian Kruk (libero). Pierwsza partia praktycznie w całości przebiegała pod dyktando wyszkowian. Ataki skrzydłowych, Urbaniaka i Drajera, skutecznie utrzymywały duży dystans punktowy pomiędzy obydwoma drużynami. Na półmetku seta Camper prowadził już 15:10. W końcówce rywale „doszli” wyszkowian na 19:22, jednak było to wszystko, do czego skaryszewianie byli zdolni w pierwszej partii. Camper wygrał 25:20 i objął prowadzenie w meczu. Bardziej wyrównany przebieg miała druga odsłona. Mimo iż wyszkowianie prezentowali się jako drużyna o wyraźnie wyższym potencjale sportowym, to jednak w wyniku głupich błędów nie potrafili wywalczyć sobie wyraźnej przewagi nad gośćmi. Ci ostatni grali bardzo prostą siatkówkę, nastawioną głównie na ataki z lewego skrzydła. W drugiej fazie seta gospodarze stopniowo zostawiali w tyle rywali, ostatecznie triumfując 25:21. W trzeciej, i jak się później okazało, ostatniej partii, rywale postawili wyszkowianom najcięższe warunki. Siatkarze trenera Główczyńskiego zdołali jednak wytrzymać ich nacisk i presję (w ostatnich spotkaniach wyszkowianie mieli problem z utrzymaniem koncentracji przez trzy pełne sety), ostatecznie wygrali partię 25:22, a tym samym cały mecz 3:0. MVP spotkania wybrano Michała Drajera.
Camper Wyszków – Olimp Skaryszew 3:0 (25:20, 25:21, 25:22)
Camper: Kamil Bodzon, Maciej Główczyński, Dariusz Szulik, Michał Drajer, Michał Urbniak, Karol Wojtkowski, Krystian Kruk (libero), a także: Kacper Wojtkowski, Przemysław Czerwiński, Daniel Pędzich, Łukasz Zdrojewski, Piotr Jurczyk, Piotr Cichocki.

1. MDK Warszawa 29 30-7
2. Wicher Kobyłka 28 31-12
3. Camper Wyszków 25 28-13
4. GOSiR Mrozy 18 23-18
5. SPS 4CV Garwolin 17 21-19
6. Jaguar Wolanów 16 18-18