Dwa tie breaki Campera

(Zam: 15.12.2017 r., godz. 15.25)

W ubiegły weekend zespół seniorów Campera Wyszków rozegrał dwa bardzo ciężkie starcia ligowe. Podopieczni trenera Główczyńskiego ulegli MDK-owi Warszawa 2:3, by dzień później pokonać w takim samym stosunku setów Olimp Skaryszew.

Mecz MDK Warszawa – Camper Wyszków został rozegrany w sobotę 9 grudnia w stolicy. Wyszkowianie przystępowali do tego spotkania po pierwszej porażce w sezonie, poniesionej przed własną publicznością z SPS 4CV Garwolin (2:3). MDK natomiast, z dorobkiem 24 punktów, zajmował pozycję wicelidera tabeli (tuż za plecami Campera). Mecz na szczycie rozgrywek III ligi mazowieckiej rozpoczął się bardzo korzystnie dla wyszkowskiej drużyny. Camper po raczej jednostronnej rywalizacji wygrał pierwszego seta 25:17. W drugiej odsłonie obudzili się gospodarze. Camper miał szansę na zwycięstwo, ale ostatecznie uległ stołecznym 21:25. Jeszcze bardziej wyrównana była odsłona numer trzy. Wymiana siatkarskich ciosów w końcówce przyniosła wyszkowianom wygraną 25:22. Tym samym ekipa Macieja Główczyńskiego stanęła przed szansą wywalczenia zwycięstwa za trzy punkty. Niestety, w czwartym secie nie udało się postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Miejscowi ponownie odzyskali inicjatywę i wygrywając 25:22 doprowadzili do tie breaka. W decydującej partii nie zabrakło emocji, szczególnie w samej końcówce. Ostatecznie zapisali ją na swoje konto gospodarze, którzy wygrali 15:13, a tym samym 3:2 w całym meczu.
MDK Warszawa – Camper Wyszków 3:2 (17:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13)
Wyszkowianie nie mieli zbyt dużo czasu na wyciąganie wniosków z sobotniego spotkania, bowiem już nazajutrz mieli rywalizować w kolejnym wyjazdowym starciu, z Olimpem Skaryszew. W tym meczu, mimo kłopotów, naszym siatkarzom udało się przełamać złą passę. Początki były jednak trudne. W pierwszej partii niżej notowani przeciwnicy nieoczekiwanie wygrali 25:16. Camper szybko jednak zwarł szyki i w setach numer dwa i trzy wyraźnie dominował, rozstrzygając je na swoją korzyść odpowiednio do 18 i 17. W czwartym secie, po zaciętej walce wygrali skaryszewianie, a tym samym Camper musiał walczyć w trzecim tie breaku z rzędu w lidze. Tym razem wyszkowianie stanęli jednak na wysokości zadania. Zwycięstwo 15:12 dało Camperowi wygraną w całym meczu 3:2.
UKS Olimp Skaryszew – Camper Wyszków 2:3 (25:16, 18:25, 17:25, 25:22, 12:15)
W kolejnym meczu ligowym, Camper zmierzy się na wyjeździe z Wichrem Kobyłka. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 17 grudnia.

1. MDK Warszawa 26 27-7
2. Camper Wyszków 25 28-10
3. Wicher Kobyłka 23 25-10
4. SPS 4CV Garwolin 17 21-16
5. Jaguar Wolanów 16 18-18
6. GOSiR Mrozy 15 20-18
7. Zawkrze Mława 15 19-18
8. UKS Powsinek Wilanów 10 13-22