Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora

Łukasz Góralewski ze złotym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski MTB

(Zam: 01.09.2017 r., godz. 09.19)

W miniony weekend w Nieporęcie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się kolarze Cateny Wyszków z Łukaszem Góralewskim na czele, który został Drużynowym Mistrzem Polski.

W sobotę w Nieporęcie rozgrywany był kolejny etap Lotto Poland Bike Marathon, a w niedzielę drużynowe mistrzosta Polski MTB. Już podczas pierwszego dnia rywalizacji, swoją dobrą dyspozycję udowodnili wyszkowscy kolarze, kilkukrotnie stając na podium. Na dystansie Max liczącym 48 kilometrów, Łukasz Góralewski zajął 2 miejsce w kategorii M3 (4 open), Robert Korytkowski 2 miejsce w kategorii M5 (35 Open), Mirosław Bralewski 4 miejsce w kategorii M5 (38 Open),Wojtek Wojciechowski miejsce 24 w kategorii M3 (46 open), a Przemysław Sarnacki 27 miejsce w kategorii M3 (54 Open).
Drugi dzień to już rywalizacja drużyn o miano najlepszych w Polsce. Złoty medal w drużynie w kategori Elita zdobył Łukasz Góralewski, broniąc tytułu z ubiegłego roku. Kolarze TRW MTB Racing pokonali faworyzowaną drużynę Trek Gdynia o 4 minuty i ekipę Heron z Wieliszewa o 12 minut, co można uznać za deklasację i potwierdzenie wysokiej formy, jaką prezentują kolarze.
W kategorii Masters drużyna jadąca w składzie: Paweł Trzciński, Mirosław Bralewski, Robert Korytkowski, Wojtek Wojciechowski zajęła 6 miejsce, tracąc tylko 35 sekund do miejsca dającego brązowy medal.
Wyszkowskim kolarzom gratulujemy kolejnych udanych występów. A już w najbliższą sobotę kolejne starty, etap Lotto Poland Bike Marathon w Markach.