Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 czerwca 2018 r., imieniny Wandy, Zenona

Bug remisuje na inaugurację nowego sezonu

(Zam: 24.08.2017 r., godz. 18.17)

Otwarcie sezonu 2017/18 w IV lidze oraz oficjalny trenerski debiut Pawła Zacharskiego wypadły powyżej oczekiwań, bowiem spisywany na straty w starciu z Mazovią Mińsk Mazowiecki, zespół seniorów Bugu Wyszków nieoczekiwanie zremisował z faworytem na jego boisku 1:1.

Mecz pierwszej kolejki rozgrywek grupy północnej IV ligi został rozegrany w sobotę 12 sierpnia w Mińsku Mazowieckim. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, którzy ubiegły sezon zakończyli na drugim miejscu w tabeli, a w obecnym są kandydatami do walki o najwyższe ligowe miejsca. Zespół trenera Zacharskiego nie pojechał jednak do Mińska, żeby przegrać. Mocno przemeblowana ekipa z Wyszkowa od początku spotkania grała bardzo konsekwentnie w obronie. Formacją defensywną Bugu dowodzili bracia Mateusz i Krzysztof Maciakowie, którzy wrócili do składu po roku absencji. Najbardziej spektakularny powrót zaliczył jednak będący przed kilkoma laty filarem Bugu bramkarz, Łukasz Rogulski.
Zaczęło się jednak zgodnie z oczekiwaniami. W 19. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a ich kolejne groźne akcje wydawały się zwiastować szybką zmianę wyniku. Nieoczekiwanie jednak gola zdobyli piłkarze Bugu. Fatalny błąd w komunikacji pomiędzy bramkarzem Mazovii a jednym z obrońców próbował wykorzystać Piotr Paprocki. Golkiper gospodarzy próbując ratować sytuację sfaulował wyszkowianina w polu karnym. Sędzia bez zastanowienia wskazał na „wapno”. Jedenastkę wykorzystał Mateusz Maciak, tym samym otwierając dorobek Bugu w tym meczu i sezonie. Do końca pierwszej połowy Bug mądrze bronił korzystnego wyniku.
W drugiej odsłonie obraz gry nieco się zmienił na korzyść Bugu. Było to następstwem ambitnej postawy podopiecznych trenera Zacharskiego oraz bardziej „otwartej” postawy dążących do zdobycia bramki mińszczan. Wyszkowianie przeprowadzili w tej odsłonie kilka niezłych ofensywnych akcji, nie przyniosły one jednak rezultatu bramkowego. Zdecydowanie bliżej zdobycia gola byli miejscowi, jednak na wysokości zadania wielokrotnie stawał Łukasz Rogulski. Wyszkowski bramkarz wyszedł górą z kilku sytuacji sam na sam, kilkukrotnie fatalnie mylili się również napastnicy gospodarzy. Ostatecznie do końca spotkania utrzymał się wynik 1:1, który dla Bugu jest niemal tak cenny jak zwycięstwo.
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Bug Wyszków 1:1 (1:1)
Bramki dla Bugu: M. Maciak 38.
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Rogulski – K. Maciak, M. Maciak, R. Nogaj, D. Kimura, B. Rejnuś, M. Bala, P. Paprocki, Ł. Łada, M. Gołębiowski, J. Rejnuś.
Co ciekawe, w pierwszej kolejce rozgrywek IV ligi w grupie pierwszej nie odbyły się dwa spotkania. Z rozgrywek praktycznie wycofała się już Bzura Chodaków. Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska MZPN-u w tej kwestii, prawdopodobne rozwiązania to przyznanie wszystkim zespołom walkowerów za mecz z Bzurą lub całkowite anulowanie jej uczestnictwa w lidze. Na wyjazdowe spotkanie z Koroną Ostrołęka nie pojechali również piłkarze Ożarowianki Ożarów Mazowiecki. Zespół ten prawdopodobnie nie wycofa się jednak z rozgrywek, ich absencja w sobotnim starciu była protestem przeciwko zarządowi klubu, który nie wypłacił piłkarzom premii za wyniki uzyskane w poprzednim sezonie. Będziemy na bieżąco śledzić sytuację dotyczącą obu zespołów.
W najbliższą sobotę, 19 sierpnia, Bug zainauguruje sezon na wyszkowskim stadionie. Rywalami ekipy trenera Pawła Zacharskiego będą piłkarze Dolcanu Ząbki. Początek meczu o godz. 17.00, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.
Turu

Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Mazur Gostynin – Błękitni Raciąż 2:0
Drukarz Warszawa – Mławianka Mława 4:0
MKS Przasnysz – KS Łomianki 3:4
Pogoń II Siedlce – Wisła II Płock 1:1
Dolcan Ząbki – MKS Ciechanów 6:1

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl