Camper Wyszków wygrywa ze Startem i wchodzi do play-offów

(Zam: 22.03.2017 r., godz. 14.35)

W sobotę 18 marca siatkarze Campera Wyszków rozegrali swój ostatni mecz w fazie zasadniczej rozgrywek IV ligi MWZPS. Wyszkowianie pokonali Start Lipowiec Kościelny 3:0.

Mecz został rozegrany w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie. Potencjalne zwycięstwo pozwalało Camperowi na wyprzedzenie w tabeli Zawkrza Mława i zajęcie pierwszego miejsca w grupie (istotne w kontekście rozstawienia w późniejszej fazie play-off), stawka była więc wysoka.
Podopieczni trenera Macieja Główczyńskiego rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Przemysław Czerwiński, Michał Urbaniak, Krystian Kruk, Adrian Grzybowski, Maciej Główczyński, Dariusz Szulik, Adam Woźniak (libero). Początek seta należał do gości, którzy po kilku błędach siatkarzy Campera prowadzili 3:0. Przy zagrywce Grzybowskiego wyszkowianie zdołali szybko odrobić straty i wyjść na prowadzenie. W połowie partii Camper prowadził już 16:11. Wysokie prowadzenie skłoniło trenera Główczyńskiego do wprowadzenia na boisko zawodników rezerwowych. Jeszcze w pierwszej partii na parkiecie pojawili się m. in. trzej bracia Wojtkowscy. Najlepiej w mecz wszedł Karol Wojtkowski, który regularnie punktował ze skrzydła. To właśnie po ataku młodego przyjmującego Camper wygrał pierwszą partię 25:18. W drugiej odsłonie wyszkowianie kontynuowali dobrą grę, a trener często rotował składem. Solidnie funkcjonowały zarówno skrzydła, jak i środek. Gospodarzom zdarzały się jednak również przestoje. Rywale „wyczuli krew” i w setach nr 2 i 3 do końca walczyli o zwycięstwo. Wyszkowianie wytrzymali jednak ciśnienie i ostatecznie dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwo za trzy punkty.
Camper Wyszków – Start Lipowiec Kościelny 3:0 (25:18, 25:23, 28:26)
Camper: Przemysław Czerwiński, Michał Urbaniak, Krystian Kruk, Adrian Grzybowski, Maciej Główczyński, Dariusz Szulik, Adam Woźniak (libero), a także: Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski, Tobiasz Wojtkowski, Piotr Jurczyk, Daniel Pędzich, Łukasz Zdrojewski.
Dzięki zwycięstwu Camper zakończył fazę zasadniczą rozgrywek na pierwszym miejscu w tabeli. Dzięki takiemu rezultatowi wyszkowska drużyna w pierwszej rundzie fazy play-off zmierzy się z czwartą drużyną grupy C, rozgrywek IV ligi, SPS-em Konstancin-Jeziorna. Pierwszy mecz pomiędzy oboma zespołami zostanie rozegrany w sobotę 25 marca w hali WOSiR w Wyszkowie. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich kibiców!