Bug przełamał wyjazdową niemoc

(Zam: 28.09.2016 r., godz. 11.46)

W 10. kolejce rozgrywek grupy północnej, mazowieckiej IV ligi Bug Wyszków w końcu pokonał własne demony i wywiózł z terenu rywala komplet punktów. Ekipa trenera Wesołowskiego zdobyła je kosztem KS-u Łomianki, zwyciężając w dobrym stylu 3:0.

Spotkania Bugu z Łomiankami na ich terenie zawsze były dużymi wyzwaniami dla wyszkowskiej drużyny. Przed sobotnim meczem można było mieć duże obawy dodatkowo z powodu niemocy, jaka dopadła piłkarzy Bugu podczas meczów wyjazdowych w tej rundzie. W dodatku Łomianki pozostawały z kolei niepokonane u siebie. Przełamanie wyszkowian przyszło jednak w odpowiednim momencie.
W pierwszej połowie meczu zgromadzeni na stadionie w Łomiankach kibice nie zobaczyli bramek. Obie drużyny toczyły wyrównane widowisko z lekką przewagą wyszkowskiej ekipy. Premierowe trafienie zanotował dopiero w 58. minucie meczu Maksymilian Vogtman. Młody napastnik popisał się ładnym strzałem przy prawym słupku. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył Mateusz Krawczyk, który dobił piłkę do bramki po wcześniejszym uderzeniu Vogtmana i „wypluciu jej” przez bramkarza gospodarzy. Wynik spotkania w ostatnich minutach ustalił Maciej Bala.
KS Łomianki – Bug Wyszków 0:3 (0:0)
Bramki dla Bugu: Vogtman 58., Krawczyk 72., Bala 89.
Bug: K. Goleń – Ł. Damętko, M. Paradowski, P. Kostrzanowski, K. Maciak – E. Dobkowski (61. – A. Majczyna), T. Aleksiejuk (76. – K. Kaput), J. Rejnuś, Ł. Łada (46. –M. Krawczyk), M. Bala – M. Vogtman.
W następnej kolejce Bug wraca na własny stadion. W sobotę 24 września wyszkowianie podejmą Hutnik Warszawa. Początek spotkania o godz. 13.30. Czy „twierdza Wyszków” pozostanie nadal niezdobyta w tym sezonie? Aby się o tym przekonać, zapraszamy na wyszkowski stadion w sobotę.