Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Terlikowski najlepszy w klasie podczas Pucharu Wiosny

(Zam: 05.05.2016 r., godz. 13.28)

Kacper Terlikowski oraz jego nowy pilot Viktor Laskiv zajęli pierwsze miejsce w klasie III oraz 7 w klasyfikacji generalnej podczas rozgrywanego w dniach 23-24 kwietnia Pucharu Wiosny.

Puchar Wiosny to rajd organizowany przez Automobilklub Polski. Stanowił on jednocześnie drugą rundę Pucharu Automobilklubu Polskiego (w sumie cztery rundy wyłaniają najlepszych, którzy jesienią pojadą w legendarnej „Barbórce”). Trasa biegła ulicami warszawskiej Białołęki. Kierowcy mieli do pokonania w sumie 8 prób, o długości w przybliżeniu 2,5 km. Na trasie rajdu pojawiły się w sumie 82 załogi, jednak aż 17 nie zdołało dojechać do mety. Kacper Terlikowski i jego pilot Viktor Laskiv, jadący Citroenem Saxo, zajęli pierwsze miejsce w klasie III (do 1600 cm3), wyprzedzając inne Saxo, kierowane przez duety: Marcin Pogorzelski/Patryk Rybarczyk (drugie miejsce) oraz Rafał Jeromin/Tomasz Kamiński (trzecie miejsce). Czwarty był wielki rywal Terlikowskiego z klasy III, Sebastian Dziadosz (Honda Civic).
Na trasie rajdu nie obyło się bez problemów, wyszkowski kierowca musiał zmienić przegub, a na ostatnich trzech odcinkach Terlikowski jechał z rozkalibrowaną zbieżnością. Mimo tych trudności Kacper stanął na wysokości zadania i dzięki świetnej jeździe wygrał swoją klasę (wyszkowianin otrzymał również nagrodę dla najszybszego pojazdu napędzanego na jedną oś). W klasyfikacji generalnej wyszkowianin był 7, wyprzedziły go jedynie załogi jadące autami z klasy V (o dużo większej pojemności silnika).
Ze swojej strony gratulujemy świetnego wyniku i czekamy na kolejne sukcesy!