Dziś jest 03 maja 2024 r., imieniny Marii, Marioli

Camper lepszy od Espadonu

(Zam: 09.12.2015 r., godz. 13.42)

Trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie I ligi siatkarzy odnieśli w ostatnią sobotę zawodnicy Campera Wyszków. Podopieczni trenera Pawła Blomberga pokonali we własnej hali wyżej notowany Espadon Szczecin 3:1.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu był szczeciński Espadon. Zespół z Pomorza Zachodniego posiada w swoim składzie wiele znanych w środowisku indywidualności, jednak Camper pokazał, że na boisko zwycięża drużyna.
Początek spotkania nie zapowiadał późniejszego sukcesu. O ile pierwsze akcje premierowej odsłony były wyrównane, to z każdą kolejną minutą coraz wyraźniejszą przewagę osiągali goście. W środkowej części partii brazylijski atakujący Espadonu, Leandro, posłał serię potężnych zagrywek, z którymi nie mogli sobie poradzić przyjmujący Campera. Zdobyte w tym czasie punkty pozwoliły Espadonowi na triumf w pierwszej odsłonie 25:18 i objęcie prowadzenia w meczu.
Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego, jednak dominującą stroną, od jego środkowej części, stał się Camper. Silnymi zagrywkami popisywał się już nie Leandro, a atakujący z Wyszkowa, Łukasz Owczarz. Camper wygrał do 18 i wyrównał stan meczu.
Trzecia partia to popis wyszkowskiej drużyny. Punktowe akcje Szymona Piórkowskiego i Tobiasza Wojtkowskiego pozwoliły gospodarzom na stopniowe budowanie coraz większej przewagi punktowej. Siatkarze Campera, praktycznie niezagrożeni ani przez moment, wygrali seta 25:18.
W czwartej, i jak się później okazało ostatniej partii, rywale nie potrafili już podnieść się z kolan. Wyszkowianie bronili, blokowali i atakowali. Świetnie w polu spisywał się libero wyszkowskiego zespołu Jakub Nurczyński (którego wybrano później MVP spotkania). Seta bez historii wygrali gospodarze (25:17) i tym samym zatriumfowali w całym meczu 3:1.
Camper Wyszków – Espadon Szczecin 3:1 (18:25, 25:18, 25:18, 25:17)
Camper: Konrad Woroniecki, Sebastian Wójcik, Szymon Piórkowski, Dariusz Szulik, Mariusz Pruski, Łukasz Owczarz, Jakub Nurczyński (libero), a także: Kamil Bodzon, Tobiasz Wojtkowski, Łukasz Dyl, Maciej Główczyński.
W najbliższym tygodniu wyszkowianie będą zmuszeni rozegrać dwa spotkania ligowe. W środę 2 grudnia, w zaległym meczu 9. kolejki, zmierzą się na wyjeździe z Energą Ostrołęka. W sobotę 5 grudnia, w kolejnym wyjazdowym spotkaniu, rywalem Campera będzie siedlecki KPS.