Dziś jest 06 maja 2024 r., imieniny Jana, Judyty

Porażki w sparingach

(Zam: 22.02.2011 r., godz. 12.20)

W ostatnim tygodniu zespół Bugu Wyszków rozegrał dwa spotkania sparingowe. Podopieczni trenera Marka Krzywickiego w środę 16 lutego ulegli Narwi Ostrołęka 0:1, a w sobotę 19 lutego zostali pokonani przez Polonię Warszawa ME 3:0.

Mecz przeciwko Narwi Ostrołęka został rozegrany w Ostrołęce. Rywale występują obecnie w grupie łódzko-mazowieckiej III ligi. Spotkanie Narwi z Bugiem rozgrywane było w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych, przy dużym mrozie. W pierwszej połowie dominowali zawodnicy z Ostrołęki. Gospodarze stworzyli trzy groźne okazje, a jedną z nich zamienili na bramkę. W 28. minucie testowany bramkarz Bugu został pokonany przez jednego z napastników Narwi. Wyszkowski zespół w pierwszych 45. minutach nie zdołał zagrozić bramce ostrołęczan.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała. Dobrych okazji do zdobycia bramki na remis nie wykorzystali m. in. Jarek Wyszyński (jego strzał z największymi kłopotami obronił bramkarz gospodarzy) oraz jeden z testowanych piłkarzy, który trafił w słupek. Pod koniec meczu tempo gry zdecydowanie opadło i żadna z drużyn nie zdołała zanotować trafienia. Spotkanie zakończyło się 1:0 na korzyść Narwi Ostrołęka.

Narew Ostrołęka – Bug Wyszków 1:0 (1:0)

Pierwsza jedenastka Bugu: test. bramkarz – M. Wajdzik, test. obrońca, test. obrońca, W. Woźniak – J. Wyszyński, D. Papierz, M. Biernacki, K. Ryczkowski – M. Chorzępa, A. Rowicki.

W sobotę 19 lutego wyszkowski zespół udał się do stolicy, gdzie zmierzył się z występującą w Młodej Ekstraklasie Polonią Warszawa.
Spotkanie z Czarnymi Koszulami od początku nie układało się po myśli wyszkowian. W 9. minucie rywale wyprowadzili szczęśliwą kontrę (piłka odbiła się przypadkowo od sędziego), która dała im prowadzenie. Przed przerwą warszawianie zwiększyli swoje prowadzenie do dwóch bramek. Po stronie Bugu najlepszą okazję w pierwszej odsłonie zmarnował Łukasz Szala, który uderzył w boczną siatkę.

W drugiej odsłonie losy spotkania mógł odwrócić Łukasz Kowalczyk. Wyszkowski snajper nie wykorzystał jednak dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem polonistów. Rywale w odpowiedzi zdobyli trzecią bramkę, po błędzie wyszkowskiego bramkarza, który nie wyszedł do dośrodkowania. Ostatecznie mecz zakończył się 3:0 na korzyść Polonii.

Polonia Warszawa ME – Bug Wyszków 3:0 (2:0)

Pierwsza jedenastka Bugu: test. bramkarz – W. Woźniak, Sz. Chalski, test. obrońca, A. Wróbel – K. Ryczkowski, M. Biernacki, D. Papierz, Ł. Szala – K. Krzywicki, M. Chorzępa.

W obu spotkaniach sparingowych wystąpiło kilku testowanych piłkarzy. Kolejnym rywalem Bugu będzie zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Drużyna ta występuje w grupie południowej IV ligi, gdzie na półmetku rozgrywek zajmuje trzecie miejsce.

Nowi piłkarze w Bugu
W ostatnim czasie do kadry Bugu Wyszków dołączyło pięciu nowych piłkarzy. Pierwszym z nich, bardzo dobrze znanym wyszkowskim kibicom, jest Maciej Biernacki. Pomocnik ten występował w Bugu wiosną ubiegłego roku. Po dobrych występach odszedł wraz z trenerem Robertem Podolińskim do drugoligowego Znicza Pruszków. W zbliżającej się rundzie wiosennej zawodnik będzie ponownie bronił barw Bugu.
Z Pruszkowa do Wyszkowa trafił również Michał Herman. 30-letni obrońca (występuje również na pozycji pomocnika) to wychowanek Polonii Warszawa. Herman grał również w Dolcanie Ząbki (I liga) oraz KP Piaseczno.
Kolejnym nabytkiem Bugu jest Marcin Wajdzik. 22-letni obrońca jest wychowankiem Dolcanu Ząbki. Poza jednym meczem w I lidze, zawodnik występował w drużynie rezerw tego klubu.
Z Ząbek przybył do Bugu również Adrian Rowicki. 20-letni napastnik znajdował się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu Dolcanu, nie zaliczył jednak debiutu w I lidze.
Następcą Erwina Saka w bramce wyszkowskiego zespołu będzie w najbliższej rundzie Michał Kłuska. 21-letni bramkarz przyszedł do Bugu z III-ligowego Ursusa Warszawa. Poprzednik postawił swojemu następcy bardzo wysoko poprzeczkę, miejmy nadzieję, że Michał sprosta wyzwaniu.
Nowym zawodnikom Bugu życzymy sukcesów z wyszkowską drużyną.