Brąz Trześniewskiego-Tryca

(Zam: 07.10.2015 r., godz. 13.04)

Po pięciomiesięcznej przerwie na ring wrócił wyszkowski zawodnik sportów walki, Piotr Trześniewski-Tryc, od razu notując świetny występ na międzynarodowym turnieju K-1 w czeskiej Pradze.

W stolicy Czech odbył się turniej federacji WAKO o Puchar Europy w K-1. Wyszków reprezentował w nim kickbokser z MKS Gimnazjon Apin Piotr Trześniewski-Tryc. Wyszkowianin startował w wyższej niż zwykle kategorii wagowej, -75 kg. Piotrek rozpoczął turniej z „wysokiego C”, łamiąc w pierwszej walce przeciwnikowi z Czech nos (techniką bokserską) i wygrywając przez TKO w II rundzie. Druga walka była również polsko-czeskim starciem, które zakończyło się na korzyść Piotrka. Zwycięski marsz Trześniewskiego-Tryca zakończył się w półfinale turnieju. O wejście do finału Piotr przegrał z późniejszym złotym medalistą imprezy. Walka zakończyła się niejednogłośną decyzją na korzyść rywala (2:1). Tym samym wyszkowianin zajął III miejsce na Pucharze Europy.
– Jestem zadowolony z występu, pomimo brązu. Miałem sporą przerwę w startach, a moją docelową kategorią jest -71 kg. Wracam do gry i mierzę bardzo wysoko – podsumował swój występ Piotr.
A my ze swojej strony życzymy powodzenia w kolejnych walkach!