Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 maja 2024 r., imieniny Ireny, Waldemara



Koncert łączący pokolenia

(Zam: 24.06.2015 r., godz. 16.47)

„Razem gramy i śpiewamy” to tytuł wspólnego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek” oraz uczniów Ogniska Muzycznego Stanisława Kadłubowskiego. Seniorzy i młodzież stanęli razem na scenie, by nie tylko zaprezentować wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności, ale również udowodnić, że muzyka łączy pokolenia.

Uroczystość odbyła się w niedzielę 14 czerwca o godz. 17.00 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wstęp był bezpłatny, a chętnych, by obejrzeć widowisko nie brakowało, sala wypełniła się widownią. Imprezę poprowadziła choreograf Danuta Deptuła.
– Dla nas ważną sprawą jest, żeby to, co stanowi nasze korzenie, przekazywać młodszym – stwierdziła prowadząca, która na wstępie przedstawiła informacje na temat wykonawców.
Ognisko Muzyczne w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” istnieje od prawie 40 lat. Zasadniczym celem jego działalności jest wychowanie słuchaczy na wrażliwych odbiorców sztuki, przygotowanie ich do czynnego uczestniczenia w artystycznym ruchu amatorskim oraz przygotowanie szczególnie uzdolnionych do dalszego kształcenia w państwowym szkolnictwie artystycznym. Ognisko założył muzyk Stanisław Kadłubowski. Obok niego najważniejsze osoby, które mają ogromny wkład w działanie ogniska to: Kazimierz Kowalczyk, Henryk Ziółkowski, Kazimierz Zglec, Kazimierz Rogalski, Eugeniusz Gąsiorowski, Zbigniew Gołąb i Tomasz Śnieżak.
Folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” powstał w styczniu 2008 r. w WOK-u „Hutnik”. Członkami zespołu są seniorzy z gminy i miasta Wyszków, którzy aktywnie spędzając czas realizują swoje pasje. Ambicją ich jest ocalenie od zapomnienia i rozpropagowanie bogatej tradycji ludowej ziemi wyszkowskiej i regionów z nią sąsiadujących. Zespół działa pod kierunkiem Danuty Deptuły i Stanisława Kadłubowskiego.
Niedzielna impreza składała się z dwóch części: prezentacji ludowych i klasycznych. Jako pierwszy zaprezentował się „Oberek” w piosenkach podlaskich. Dalej dziewczynki z Ogniska Muzycznego zaśpiewały utwór „Oj siano, siano”. Furorę zrobił występ mieszany, w którym na scenie obok siebie stanęły członkinie ogniska i panowie z Zespołu Pieśni i Tańca. W środku wykonywanej piosenki oba pokolenia połączyły się w pary, a seniorzy poprosili do tańca młode wokalistki. Na koniec części pierwszej „Oberek” zaprezentował suitę z Puszczy Białej. W drugiej części programu znalazła się „Polka Piotruś” w wykonaniu wychowanków ogniska oraz znane utwory instrumentalne jak: „Walc Calmana” – z księżniczki Czardasza, „Yesterday”, „Va Banque”, „Love Story”. Wykonali je: (skrzypce) Kalina Kur, Marysia Siembor, Karolina Zwolińska, (akordeon) Szymon Kurowski, (kontrabas) Dawid Zwoliński, (gitara) Alicja Mąka, Kacper Piątek, (dzwonki) Radek Piątek, (pianino) Szymon Piątek. Nie zabrakło również występów solistek ogniska: Karoliny Liśkiewicz, Pauliny Kowalskiej, Angeliki Wawryły, Pauliny Kluczek, Aleksandry Beszterdy, Zofii Siembor, Barbary Kwaśny, Hanny Kwaśny, Kaliny Kędzior, które zaśpiewały m.in.: „Droga, którą idę”, „Za każdy uśmiech”, czy „Cygańska jesień”.
Na finał koncertu wszyscy wspólnie wykonali utwór „Que sera, sera”. Impreza odbyła się w ramach Dni Wyszkowa.
P.D.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta