Wygrana na inaugurację

(Zam: 25.03.2015 r., godz. 16.57)

2:0 na korzyść Bugu Wyszków zakończyło się starcie drużyny trenera Artura Salamona z Wkrą Żuromin, będące jednocześnie inauguracją rundy wiosennej dla wyszkowskiego zespołu.

Mecz Bug Wyszków-Wkra Żuromin został rozegrany w sobotę 14 marca na stadionie WOSiR w Wyszkowie. W wyjściowym składzie Bugu zadebiutowało trzech nowych zawodników drużyny – bramkarz Paweł Błesznowski, pomocnik Ernest Dobkowski oraz napastnik Łukasz Barankiewicz. Mocniejsza niż można byłoby to wywnioskować z miejsca w tabeli, była jednak również Wkra, o sile której ma w tej rundzie decydować m. in. tercet pozyskanych zimą piłkarzy z Ukrainy. Pierwsza połowa meczu stała pod znakiem niewielkiej przewagi wyszkowian. Strzałów na bramkę rywala próbowali m. in. Paweł Nowacki i Łukasz Kowalczyk. Wszystkie próby były jednak niecelne. Rywale ograniczyli się z kolei do gry z kontry. W ostatnich minutach pierwszej odsłony goście byli bliscy zdobycia bramki, jednak jeden z ich piłkarzy minął się „o włos” z lecącą równolegle do linii bramkowej piłką. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W drugiej odsłonie przez długi czas obraz gry się nie zmieniał. Wyszkowianie mieli przewagę optyczną, z której jednak nic nie wynikało. Bardzo ostro zaczęli natomiast grać rywale, w rezultacie czego posypały się żółte kartki. Na szczęście impas, na kwadrans przed zakończeniem spotkania przełamał Paweł Nowacki. Wyszkowianin pokonał golkipera gości strzałem po ziemi. Na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił natomiast strzałem głową Łukasz Kowalczyk. Wyszkowianie wygrali 2:0 i po ciężkim sobotnim meczu są z tego powodu z pewnością zadowoleni.
Bug Wyszków – Wkra Żuromin 2:0 (0:0)
Bramki dla Bugu: P. Nowacki 75., Ł. Kowalczyk 87.
Bug: P. Błesznowski – M. Maciak, A. Wróbel, B. Szydłowski, R. Nogaj – E. Dobkowski (46. – J. Rejnuś), Sz. Salwin, P. Nowacki, Ł. Damętko – Ł. Kowalczyk, Ł. Barankiewicz (84. – T. Cichocki).
Korona Szydłowo – Olimpia Warszawa 2:0
W najbliższej kolejce wyszkowianie zmierzą się na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 21 marca. Na wyszkowski stadion podopieczni trenera Salamona powrócą tydzień później. W sobotę 28 marca Bug będzie podejmował w Wyszkowie wołomiński Huragan.