Dziś jest 17 maja 2024 r., imieniny Sławomira, Weroniki

Camper wygrywa w Kętach

(Zam: 04.03.2015 r., godz. 16.27)

W sobotę 21 lutego Camper Wyszków rozegrał wyjazdowy mecz ligowy z Kęczaninem Kęty. Po wyrównanym spotkaniu podopieczni trenera Jana Sucha ostatecznie wygrali 3:1 (24:26, 25:23, 25:13, 25:22).

Spotkanie 23. kolejki rozgrywek Krispol I Ligi było od pierwszego gwizdka bardzo zacięte. Wyszkowianie rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Jakub Kowalczyk, Sebastian Wójcik, Jakub Peszko, Damian Sobczak (libero). Jako pierwsi na trzypunktowe prowadzenie wyszli gospodarze. Wyszkowianie zdołali jednak opanować sytuację i jeszcze przed drugą przerwą techniczną sami osiągnęli przewagę. W samej końcówce siatkarze Kęczanina, głównie dzięki ofiarnym obronom i skutecznej grze z kontry, zdołali ponownie wyjść na prowadzenie. Gospodarze mieli pierwszą piłkę setową przy stanie 24:21. Wyszkowianie zdołali nieoczekiwanie doprowadzić do remisu po 24, niestety ostatecznie przegrali 24:26.
W drugiej odsłonie kibice zgromadzeni na hali w Kętach ponownie obejrzeli zacięte widowisko. Siatkarze Campera jednak tym razem byli stroną nieco przeważającą. Wyszkowianie wychodzili na niewielkie prowadzenie, po czym szybko je trwonili. Dopiero w końcówce zdołali zachować więcej zimnej krwi. Przy silnych zagrywkach Łukasza Kaczorowskiego Camper wygrał trzy akcje z rzędu i ostatecznie zapisał drugą partię na swoją korzyść, wygrywając 25:23.
W trzecim secie wyszkowianie całkowicie zdominowali rywali. Podopieczni trenera Sucha bardzo dobrze zagrywali, znacznie wzrosła również skuteczność tzw. pierwszej akcji. Prym w ataku wiódł Tomek Rutecki, który partię wcześniej pojawił się na parkiecie. Dużo niewymuszonych błędów popełniali również rywale. Camper odniósł pewne zwycięstwo i tym samym wyszedł na prowadzenie w meczu. Wynik 25:13 w trzecim secie mówi sam za siebie.
W czwartej, i jak się później okazało ostatniej partii, oba zespoły popełniały bardzo dużo błędów własnych. Praktycznie do samej końcówki wynik oscylował w okolicach remisu. W ostatnich minutach seta, dobrą serią zagrywek popisał się Jakub Peszko. Odrzuceni od siatki rywale nie potrafili skończyć pierwszej akcji, wyszkowianie natomiast skutecznie kontrowali. Ostatecznie podopieczni trenera Sucha zdołali wygrać 25:22, a tym samym zatriumfować w całym spotkaniu 3:1.
Kęczanin Kęty – Camper Wyszków 1:3 (26:24, 23:25, 13:25, 22:25)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Jakub Kowalczyk, Sebastian Wójcik, Jakub Peszko, Damian Sobczak (libero), a także: Rafał Faryna, Bartosz Zrajkowski, Tomasz Rutecki, Tobiasz Wojtkowski.
W najbliższym tygodniu, Camper rozegra zaległe spotkanie 22. kolejki (pierwotnie miało zostać rozegrane w środę 18 lutego) Krispol I ligi przeciw AZS-owi AGH Kraków. Mecz zostanie rozegrany w piątek 27 lutego w hali WOSiR w Wyszkowie. Początek o godz. 19.00.