Camper odpadł z Pucharu

(Zam: 10.12.2014 r., godz. 16.42)

Niestety, świetna dyspozycja w rozgrywkach ligowych nie przełożyła się na postawę w rozgrywkach Pucharu Polski. Niepokonany w I lidze Camper Wyszków odpadł z PP po wyjazdowej przegranej z Krispolem Września 1:3.

Mecz we Wrześni został rozegrany w środę 26 listopada. Starcie to było spotkaniem V rundy Pucharu Polski. W przypadku wygranej, Camper znalazłby się o jeden mecz od prestiżowych starć z zespołami PlusLigi. Niestety, na ten scenariusz będziemy musieli zaczekać przynajmniej rok.
Początek pierwszego seta należał do gospodarzy. Siatkarze Krispolu bardzo mocno zagrywali, a mający kłopoty ze skończeniem pierwszej akcji wyszkowianie tracili kolejne punkty. W połowie seta podopieczni trenera Sucha zdołali co prawda wyrównać (16:16), jednak sama końcówka należała do drużyny z Wielkopolski, która ostatecznie triumfowała 25:23.
Bardzo podobny przebieg miał set nr dwa. Początek dla Krispolu, pogoń Campera, w końcówce po raz kolejny nieznacznie lepsi siatkarze z Wrześni, którzy wygrywają 25:23. Camper znalazł się pod ścianą.
Ten fakt uświadomili sobie sami siatkarze z Wyszkowa, którzy w trzecim secie podnieśli się z kolan. Początkowo przewagę miał co prawa Krispol (7:4), w połowie seta podopieczni trenera Sucha zdołali jednak wyrównać (12:12), a następnie wyjść na prowadzenie. Po asie serwisowym Sebastiana Wójcika, wyszkowianie ostatecznie wygrali 25:21, łapiąc jednocześnie „kontakt” w meczu.
Czwarty set niestety, okazał się jednocześnie ostatnim. Wyszkowianie zanotowali bardzo dobry początek (4:0), jednak później przytrafiły im się dwa przestoje i przewaga została roztrwoniona. W drugiej fazie seta na prowadzeniu byli już gospodarze. W samej końcówce wyszkowianie popisali się dużą ambicją, jednak tego dnia nie byli w stanie odwrócić już losów seta i meczu. Po błędzie Jakuba Peszko w polu zagrywki, Krispol wygrał czwartą partię 25:23, a tym samym cały mecz 3:1.
Krispol Września – Camper Wyszków 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:23)
Camper: Bartosz Zrajkowski, Sebastian Wójcik, Jakub Peszko, Jakub Kowalczyk, Maciej Główczyński, Łukasz Kaczorowski, Damian Sobczak (libero), a także: Tomasz Rutecki, Konrad Woroniecki, Rafał Faryna, Tobiasz Wojtkowski.