Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Mławianka za silna, Polonia pokonana w PP

(Zam: 22.10.2014 r., godz. 15.35)

W ostatnim tygodniu zespół seniorów Bugu Wyszków rozegrał dwa spotkania. W pierwszym z nich, pokonał w ramach Pucharu Polski juniorów Polonii Warszawa 5:1, w spotkaniu ligowym, Bug musiał natomiast uznać wyższość Mławianki Mława, która ograła wyszkowian 2:0.

Spotkanie z Polonistami zostało rozegrane w środę 8 października na bocznym boisku stadionu przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie. W pierwszej połowie obie drużyny nie potrafiły trafić do siatki rywala. Walka toczyła się głównie w środku pola, brakowało sytuacji podbramkowych.
Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej odsłonie. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Wyszkowianie odpowiedzieli po kwadransie trafieniem Tomka Cichockiego. Chwilę po wznowieniu gry za sprawą Rafała Linki było już 2:0. Odpowiednio w 77. i 83. minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Nowacki. Ten sam zawodnik asystował przy wieńczącej wynik bramce Karola Skocznia. Ostatecznie wyszkowianie wygrali 5:1, tym samym przechodząc do ćwierćfinału PP w okręgu warszawskim.
Polonia Warszawa – Bug Wyszków 1:5 (0:1)
Bramki dla Bugu: T. Cichocki 73., R. Linka 74., P. Nowacki 77. i 83., K. Skoczeń 88.
W spotkaniu ligowym wyszkowianom poszło, niestety dużo gorzej. W sobotę 11 października Bug podejmował na własnym stadionie Mławiankę Mława. Mecz otworzył się bardzo źle dla gospodarzy, którzy stracili bramkę w pierwszych minutach. Podopieczni trenera Artura Salamona próbowali szybko odpowiedzieć własnym trafieniem. Najlepszą sytuację wyszkowianie zmarnowali na kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy, kiedy to w sytuacji właściwie sam na sam z bramkarzem kolejno trzej zawodnicy Bugu nie potrafili wbić piłki do bramki. Ładnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał też Mateusz Maciak, jednak jedynie w boczną siatkę. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie przyjezdnych.
W drugiej odsłonie ponownie początek należał do gości. W 55. minucie podwyższyli oni swoje prowadzenie na 2:0. Po stracie drugiej bramki wyszkowianie niemalże całkowicie przejęli inicjatywę na boisku. Nie przełożyło się to na bramki. Mławianie konsekwentnie i co najważniejsze, skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, skupiając się całkowicie na obronie wyniku. Ostatecznie taktyka ta przyniosła efekt. Gospodarze nie zdołali zdobyć chociażby kontaktowego gola i ostatecznie przegrali 0:2.
Bug Wyszków – Mławianka Mława 0:2 (0:1)
Bug (wyjściowy skład): Ł. Derejko – R. Nogaj, K. Rzemek, M. Maciak, Sz. Salwin – P. Nowacki, D. Gałązka, J. Rejnuś, K. Kaput – K. Skoczeń, R. Linka.
KS Łomianki – Bzura Chodaków 2:1
W najbliższej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 18 października.