Dziś jest 04 maja 2024 r., imieniny Floriana, Moniki

WKS nadal bez zwycięstwa w lidze

(Zam: 08.10.2014 r., godz. 16.33)

W ubiegłym tygodniu WKS Rząśnik rozegrał dwa spotkania ligowe. Zakończyły się one odpowiednio remisem z MKS-em Hutnik Warszawa i przegraną z Wkrą Pomiechówek. Tym samym zespół z Rząśnika w trakcie 7. ligowych kolejek nie wygrał ani razu.

Mecz z MKS-em Hutnik Warszawa został rozegrany w środę 24 września w Rząśniku. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Walka toczyła się głównie w środku pola, gdzie nieznaczną przewagę mieli goście. Rywale zdołali zaakcentować swoją grę w ostatnich minutach odsłony. Jeden ze stołecznych zdołał „urwać się” obronie WKS-u i wpakować piłkę do bramki obok bezradnego Łukasza Rogulskiego. Rząśniczanie mogli szybko wyrównać, niestety z niewielkiej odległości ponad bramką uderzył w dobrej sytuacji Kacper Wiśniewski.
W drugiej odsłonie gospodarze przeszli do ofensywy. Huraganowe ataki WKS-u przyniosły efekt w 61. minucie, kiedy to sędzia po zagraniu jednego z gości ręką we własnym polu karnym, podyktował jedenastkę. Niestety, rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Nowicki, który przestrzelił ponad bramką. W końcówce determinacja WKS-u została jednak w końcu nagrodzona. Po dośrodkowaniu Nowickiego, piłkę do bramki rywali skierował głową Grzegorz Abramczyk. Na uzyskanie zwycięskiej bramki gospodarzom jednak nie wystarczyło już czasu. Mecz zakończył się remisem.
WKS Rząśnik – MKS Hutnik Warszawa 1:1 (0:1)
Bramka dla WKS-u: G. Abramczyk 85.
WKS (wyjściowa jedenastka): Ł. Rogulski – Ł. Ostaszewski, A. Stępkowski, K. Wiśniewski, P. Borys – G. Abramczyk, P. Osowiecki, D. Brejnak, M. Nowicki – Ł. Kamiński, M. Krawczyk.
Błyskawica Warszawa – Rządza Załubice 5:1
Korona Jadów – KS II Łomianki 1:7
Marcovia 2000 Marki – Wkra Pomiechówek 8:2
Mazur Radzymin – Huragan II Wołomin 3:3
W sobotę 27 września drużyna WKS-u udała się na wyjazdowe starcie z Wkrą Pomiechówek. Drużyna trenera Łukasza Zalewskiego rozegrała niezłą pierwszą połowę meczu. Rząśniczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia, a swoją przewagę udokumentowali bramką Grzegorza Abramczyka.
W drugiej odsłonie niestety rząśniczanom niestety, nie sprzyjało szczęście. W 56. minucie rywale wyrównali stan meczu. Piłka wpadła do siatki WKS-u po strzale z rzutu wolnego jednego z rywali i rykoszecie. Po niespełna dwóch minutach było już 2:1 dla Wkry, która przeprowadziła bardzo szybką kontrę. Podopieczni trenera Zalewskiego zdołali odpowiedzieć na trzy minuty przed końcem meczu bramką Piotra Ciemerycha. Remisu nie udało się jednak utrzymać. Już w doliczonym czasie gry, zdeterminowani gospodarze zdołali strzelić zwycięską bramkę na 3:2.
Wkra Pomiechówek – WKS Rząśnik 3:2 (0:1)
Bramki dla WKS-u: G. Abramczyk 40., P. Ciemerych 87.
WKS (wyjściowa jedenastka): Ł. Rogulski – P. Borys, K. Wiśniewski, A. Stępkowski, A. Ciemerych – P. Śleszyński, Ł. Kamiński, G. Abramczyk, P. Todorowski – M. Krawczyk, P. Ciemerych.
Huragan II Wołomin – Błyskawica Warszawa 2:3
Wicher Kobyłka – Mazur Radzymin 1:2
MKS Hutnik Warszawa – Agape Białołęka 1:6
Wisła Jabłonna – Marcovia 2000 Marki 2:10
KS II Łomianki – GKS Dąbrówka 5:3
Rządza Załubice – Korona Jadów 3:2
Kolejną szansę na przełamanie niechlubnej passy, zespół trenera Zalewskiego będzie miał w najbliższy weekend, kiedy to zmierzy się na własnym stadionie z najsłabszym zespołem ligi – Wisłą Jabłonna. Wcześniej, w środę 1 października, WKS zmierzy się w ramach rozgrywek Pucharu Polski z drużyną KS Łomianki.