„Dąbek” znowu się ściga

(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.19)

W ostatni weekend Konrad Dąbkowski, wyszkowianin i kolarz z grupy ActiveJet Team, zanotował kolejne starty w ważnych krajowych wyścigach.

W sobotę 16 sierpnia Dąbkowski wystartował w Memoriale Henryka Łasaka, wyścigu rozgrywanym na trasach wokół Suchej Beskidzkiej. Nasz sprinter zaprezentował się dobrze, ponieważ mimo kilku odcinków typowo „górskich” uplasował się w połowie stawki. Wyścig wygrał Michał Paterski z grupy CCC Polsat Polkowice, drugi był klubowy kolega Dąbkowskiego, Paweł Franczak.
Dzień później, kolarze ActiveJet Teamu stanęli na starcie 15. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Puchar Uzdrowisk Karpackich”. Kolejna, bardzo trudna dla sprinterów trasa i kolejny niezły występ Konrada, który zajął 49. miejsce (na 65 kolarzy, którzy dojechali do mety). Warto wspomnieć, że tego wyścigu nie zdołało ukończyć aż 113 zawodników. Wygrał znajdujący się w wyśmienitej formie, Paweł Franczak.
O kolejnych występach Konrada i jego klubowych kolegów, będziemy na bieżąco informować na łamach naszego tygodnika.