Dziś jest 03 maja 2024 r., imieniny Marii, Marioli

Bug zwycięża i dostaje walkower

(Zam: 11.06.2014 r., godz. 16.20)

Ostatni tydzień był korzystny dla zespołu Bugu Wyszków. Drużyna trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego, mimo osłabień kadrowych, odniosła dwa zwycięstwa oraz otrzymała trzy punkty walkowerem za przegrane na boisku spotkanie z Czarnymi Węgrów.

W środę 28 maja wyszkowski zespół podejmował na własnym stadionie Mazura Gostynin. Piłkarze Bugu od pierwszej do ostatniej minuty dominowali na boisku. Rywale, przez zdecydowaną większość spotkania zepchnięci do głębokiej defensywy, tylko raz realnie zagrozili bramce Łukasza Derejki. W ostatnich minutach pierwszej połowy, po szybkiej kontrze i strzale z ostrego kąta, piłka minęła słupek wyszkowskiej bramki o jakiś metr po niewłaściwej stronie. Wcześniej gospodarze wyszli na prowadzenie. Miało to miejsce w 19. minucie. Po serii dośrodkowań z rzutu rożnego, piłka trafiła w końcu na głowę Mateusza Maciaka, który ładnym uderzeniem wepchnął futbolówkę do bramki przyjezdnych. Mimo kilku okazji, do przerwy utrzymał się 1:0.
W drugiej odsłonie podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego jeszcze bardziej „przycisnęli” rywali. Potwierdziły to dwie kolejne bramki, których autorem był skuteczny ostatnio Łukasz Kowalczyk.
Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0.
Bug Wyszków – Mazur Gostynin 3:0 (1:0)
Bramki dla Bugu: M. Maciak, Ł. Kowalczyk (2).
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Derejko – K. Skoczeń, M. Maciak, A. Wróbel, Ł. Damętko – K. Kaput, Sz. Salwin, J. Rejnuś, N. Litun, D. Gałązka – Ł. Kowalczyk.
MKS Przasnysz – Narew Ostrołęka 5:2
W sobotę 31 maja wyszkowianie udali się na wyjazd do Gąbina. W starciu z miejscowymi Błękitnymi, trener Ogrodziński miał do dyspozycji bardzo ograniczoną kadrowo drużynę. Z powodu kontuzji na boisku nie mogli pojawić się Karol Skoczeń i Mateusz Maciak (prawdopodobnie nie zagrają do końca sezonu), z powodów osobistych na bramce nie mógł zagrać Łukasz Derejko, za kartki pauzowali natomiast Szymon Salwin i Jakub Rejnuś. Eksperymentalnie ustawiony Bug zagrał jednak dobre spotkanie. W bramce sprawdził się Karol Ponichtera, Robert Nogaj mimo kilku błędów w pierwszej połowie zagrał również bardzo poprawnie na pozycji stopera. Warto wspomnieć, że pierwszy mecz po kontuzji zagrał również Adam Matejak, który wystąpił „na szpicy”. Mimo że optyczną przewagę przez większą część spotkania posiadali gospodarze, to jednak groźniejsze akcje konstruowali piłkarze Bugu. Jedna z nich zakończyła się bramką, której autorem był Łukasz Kowalczyk. Wyszkowski zespół grał potem mądrze w obronie, w ataku stawiając na szybkie kontry. Taktyka ta okazała się właściwa, ponieważ wyszkowianie utrzymali prowadzenie do końca spotkania.
Błękitni Gąbin – Bug Wyszków 0:1 (0:0)
Bramka dla Bugu: Ł. Kowalczyk.
Bug: K. Ponichtera – K. Kaput, A. Wróbel, R. Nogaj, Ł. Damętko – B. Szydłowski, D. Gałązka (70. – N. Hakobyan), N. Litun, Ł. Szala (60. – M. Rosiński), Ł. Kowalczyk – A. Matejak (89. – J. Wierzchoń).
Walkower za mecz z Czarnymi Węgrów został przyznany naszemu zespołowi w wyniku gry w zespole rywali nieuprawnionego zawodnika. Trzy bardzo ważne punkty uzyskane w ten sposób nieoczekiwanie odmieniły kształt tabeli i przywróciły kibicom Bugu nadzieje na awans do III ligi. Polonia Warszawa po remisie z Ostrovią ma obecnie dwa punkty straty do Bugu, ma jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej. Wszystko rozstrzygną trzy ostatnie kolejki. W najbliższej, Bug podejmie na własnym stadionie Ostrovię Ostrów Mazowiecka. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 7 czerwca, początek o godz. 15.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na trybuny stadionu przy ul. Kościuszki 54.
MKS Przasnysz – Wisła II Płock 0:2
Narew Ostrołęka – Bzura Chodaków 0:4
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Polonia Warszawa 1:1
Mazur Gostynin – KS Łomianki 0:0
Mławianka Mława – Wkra Żuromin 4:0
Czarni Węgrów – Błękitni Raciąż 1:2
Korona Ostrołęka – Naprzód Skórzec 4:0
Amator Maszewo – MKS Ciechanów 1:3.