Dziś jest 01 maja 2024 r., imieniny Anieli, Jeremiego

Camper mocniejszy od Stali

(Zam: 11.12.2013 r., godz. 16.20)

Wyszkowski I-ligowiec, Camper Wyszków, pokonał 3:2w swoim ostatnim spotkaniu ligowym mistrza rozgrywek sprzed dwóch sezonów, Stal Nysę,

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 30 listopada w Nysie. Wyszkowianie rozpoczęli premierową odsłonę od bardzo dobrej gry, która stopniowo budowała coraz większą przewagę punktową. Bardzo dobrze w szeregach Campera prezentowali się Kaczorowski oraz były zawodnik Stali, Paweł Pietkiewicz. Obaj nękali rywali potężnymi zagrywkami. Ostatecznie niezagrożona ekipa trenera Sucha wygrała premierowego seta 25:17.
W drugiej odsłonie role się odwróciły. Trener Stali Krzysztof Wójcik (ojciec Sebastiana Wójcika, przyjmującego Campera), przeprowadził trzy zmiany personalne. Nowi zawodnicy wnieśli dużo ożywienia w poczynania zespołu z Opolszczyzny. Camper na pierwszej przerwie technicznej przegrywał już 3:8. W kolejnych minutach seta rywale nie popełniali właściwie żadnych błędów, a uskrzydlał ich dodatkowo niesamowity doping miejscowych fanów. Ostatecznie wyszkowianie ulegli w drugiej partii 20:25.
W sobotę sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie, na co dowodem jest dyspozycja obu zespołów w trzeciej partii. Nysanie po raz kolejny „stanęli”, natomiast w siatkarzy Campera wstąpiły nowe siły. Już na pierwszej przerwie technicznej Camper, głównie dzięki dobrej postawie Łukasza Kaczorowskiego, prowadził 8:4. Rywale nie złożyli broni i przed drugą przerwą zniwelowali stratę do dwóch oczek (14:16). Końcówka seta należała jednak do Campera. Przy zagrywce Waldemara Świrydowicza, wyszkowianie zaliczyli serię wygranych akcji, które ostatecznie pozwoliły im na triumf w całym secie 25:19.
W czwartej partii wyszkowianie byli bardzo blisko zakończenia spotkania zwycięstwem za trzy punkty. Początek był bardzo wyrównany, jednak z upływem kolejnych minut podopieczni trenera Jana Sucha zaczęli powoli przełamywać rywali. Przy stanie 16:12 na korzyść gości, wydawało się, że pełna pula punktów wróci z Camperem na Mazowsze. Niestety, coś do powiedzenia mieli również w tej sprawie gospodarze. Seria udanych bloków w końcówce pozwoliła Stali najpierw doprowadzić do remisu pry stanie po 21, a następnie do zwycięstwa w całej partii 25:22.
O losach spotkania przesądzić miał więc tie break. Jego pierwsza faza była bardzo wyrównana, przy zmianie stron Camper prowadził 8:7. Przy zagrywce Łukasza Kaczorowskiego, który wraca do formy z jakiej wszyscy w Wyszkowie go znają, Camper odskoczył na kilka oczek i wydawało się, że jest już po meczu. W ostatnich akcjach odrodzili się jednak siatkarze z Nysy i broniąc kilka piłek meczowych doprowadzili do niebezpiecznego stanu 13:14. Ostatnia akcja padła na szczęście łupem wyszkowian, którzy dzięki temu wywieźli z Nysy cenne dwa punkty.
AZS Stal Nysa – Camper Wyszków 2:3 (17:25, 25:20, 19:25, 25:22, 13:15)
Camper: K. Woroniecki, S. Wójcik, Ł. Kaczorowski, P. Pietkiewicz, W. Świrydowicz, D. Szulik, A. Stańczak (libero), a także: T. Rutecki, B. Zrajkowski, M. Główczyński.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
TKS Tychy – AGH 100RK Kraków 1:3
Krispol Września – Cuprum Lubin 3:2
Avia Świdnik – Pekpol Ostrołęka 2:3
KPS Siedlce – MKS Będzin 1:3
Kęczanin Kęty – Ślepsk Suwałki 2:3
W najbliższej kolejce Camper zmierzy się z Avią Świdnik. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 7 grudnia w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie. Początek meczu o godz. 18.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Camper w V rundzie
Pucharu Polski
W środę 27 listopada Camper Wyszków rozegrał wyjazdowe spotkanie z drużyną SMS PZPS II Spała w ramach IV rundy Pucharu Polski. Wyszkowianie po niezwykle zaciętym spotkaniu przełamali rywali dopiero po pięciu setach, wygrywając ostatecznie 3:2 (24:26, 25:23, 25:20, 20:25, 15:13). Zespół trenera Sucha, oprócz pierwszego seta, rywalizował z utalentowaną młodzieżą pierwszą szóstką. Doświadczenie siatkarzy Campera na szczęście zwyciężyło. W kolejnej rundzie wyszkowianie zmierzą się ze swoimi „dobrymi znajomymi” z KPS-u Siedlce. Spotkanie V rundy zostanie rozegrane w środę 4 grudnia w Siedlcach. Jeżeli wyszkowianie wygrają, to będą mieli szansę na spotkanie z którymś z zespołów PlusLigi w VI rundzie.