Dziś jest 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty

Piotr Tryc zdobywa Puchar Polski

(Zam: 24.04.2013 r., godz. 10.30)

W dniach 12-14 kwietnia w Starachowicach odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w formule K1 Rules. Reprezentant wyszkowskiego klubu Gimnazjon Apin, Piotr Tryc, wygrał wszystkie walki turnieju w swojej kategorii wagowej, tym samym zdobywając Puchar Polski.

W zawodach wystartowało 217 zawodników z ponad 60 klubów z całego kraju. Pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, najlepsi przez dwa dni zmagali się o prestiżowe trofeum. Trenujący na co dzień w Gimnazjon Apin Wyszków startował w kategorii super średniej (-75 kg). W tej grupie oprócz niego walczyło jeszcze 10 zawodników. W drodze do finału turnieju, wyszkowianin musiał stoczył trzy walki, spośród których wszystkie wygrał w ładnym stylu. W finale imprezy naprzeciw wyszkowianina stanął zawodnik z Rybnika. Tryc zdominował swojego rywala silnymi ciosami na tułów i mocnymi low-kickami, aby w końcu wygrać przez KO poprzez techniki bokserskie na tułów. Tym samym Piotrek wywalczył Puchar Polski K1 Rules.
Obecnie zawodnik przygotowuje się do kolejnych występów. 27 kwietnia Tryc stoczy zawodową walkę w Holandii, a na początku maja wystartuje w Mistrzostwach Europy K1. Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne wygrane walki.