Dziś jest 03 maja 2024 r., imieniny Marii, Marioli

Remis z Serockiem, strzelanina z Kobyłką

(Zam: 20.02.2013 r., godz. 10.30)

W ostatnim tygodniu Bug Wyszków rozegrał dwa kolejne spotkania sparingowe. W pierwszym z nich zremisował 2:2 z Sokołem Serock, w drugim natomiast rozbił Wicher Kobyłka 9:3.

Mecz z Sokołem został rozegrany w czwartek 14 lutego w Legionowie. Wystąpili w nim głównie juniorzy oraz kilku piłkarzy z podstawowego składu, nie wystąpił nikt z zawodników pochodzących spoza Wyszkowa. W pierwszej odsłonie wyszkowianie kontrolowali grę. Po bramkach Łukasza Kowalczyka (po sytuacji sam na sam) oraz Jakuba Rejnusia (strzał z dystansu), Bug zszedł na przerwę prowadząc 2:0.
W drugiej odsłonie trener Krzysztof Ogrodziński wprowadził na boisko niemal całkowicie zmienioną jedenastkę. Inicjatywę przejęli rywale z Serocka. Piłkarze Sokoła zdołali ostatecznie wyrównać stan meczu, zdobywając obie bramki po stałych fragmentach gry (po rzucie karnym oraz rzucie rożnym). Ostatecznie mecz zakończył się 2:2. Wyszkowianie po kontuzji Roberta Nogaja, musieli kończyć spotkanie w dziesiątkę. W Legionowie, w barwach Bugu wystąpiło dwóch testowanych graczy.
Bug Wyszków – Sokół Serock 2:2 (2:0)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk, J. Rejnuś.
Bug (pierwsza połowa): D. Kornatka – H. Chmielewski, T. Świętoń, M. Maciak, A. Wróbel – M. Rosiński, J. Rejnuś, zaw. testowany, D. Gałązka, zaw. testowany – Ł. Kowalczyk.
Bug (druga połowa): D. Kornatka – R. Nogaj, T. Świętoń, M. Maciak, A. Wróbel – K. Skoczeń, M. Nowicki, K. Kaput, K. Rosa – D. Kaput.
W sobotę 16 lutego w Wołominie, Bug zmierzył się z Wichrem Kobyłka. Wyszkowianie zagrali w tym wypadku pierwszym składem. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego zaliczyli wymarzone rozpoczęcie meczu, po pół godzinie gry prowadzili już 4:0. Ogromna przewaga wprowadziła nieco dekoncentracji w poczynania naszych piłkarzy. Jeszcze przed przerwą rywale zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami, a chwilę po wznowieniu gry zdobyć bramkę na 3:4. Wyszkowianie na szczęście zreorganizowali swoją grę. Zaowocowało to kolejnymi pięcioma trafieniami, które ostatecznie pozwoliły na hokejowe zwycięstwo 9:3. W tym spotkaniu również wystąpili dwaj testowani gracze, z podstawowego składu na boisku zabrakło jedynie Anthony’ego Chukwuemeki (problemy zdrowotne) oraz Łukasza Kowalczyka (sprawy zawodowe).
Bug Wyszków – Wicher Kobyłka 9:3 (4:2)
Bramki dla Bugu: M. Maciak (2), D. Gałazka (2), Ł. Szala (2), K. Kaput (2), K. Skoczeń.
Bug: L. Derejko (80. – D. Kornatka) – zaw. testowany, M. Maciak, H. Chmielewski (60. – K. Wiśniewski), A. Wróbel (45. – M. Rosiński) – Sz. Salwin, J. Rejnuś, D. Gałązka, zaw. testowany (45. – J. Wyszyński) – Ł. Szala, K. Skoczeń (45. – K. Kaput).
W najbliższą środę (20 lutego), wyszkowianie zmierzą się Wołominie z Bobrem Tłuszcz. W tym spotkaniu ma wystąpić pierwszy skład. W czwartek drużyna złożona z juniorów rozegra natomiast spotkanie z Livią Łochów. Najbardziej interesującym spotkaniem powinno być jednak sobotnie starcie pierwszego składu z Legią Warszawa. W barwach stołecznego klubu mają wystąpić piłkarze z rocznika 1993 oraz część zawodników z Młodej Ekstraklasy.