Dziś jest 28 kwietnia 2024 r., imieniny Marka, Walerii

X Team pokonał I LO

(Zam: 16.01.2013 r., godz. 10.30)

Wygraną X Teamu (2:1), zakończyło się szlagierowe spotkanie VI kolejki Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej z reprezentacją I LO Norwid Wyszków, którego stawką była pozycja lidera tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek.

Spotkania szóstej kolejki WLPS zostały rozegrane w niedzielę 13 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie. W pierwszym meczu PTM FITLAND zmierzył się z zespołem HIPOL BZ WBK. W pierwszej partii kibice obejrzeli bardzo wyrównane zawody. O ostatecznym zwycięstwie faworyzowanego PTM-u zadecydowała końcówka, dająca im zwycięstwo 25:23. W drugiej partii przewaga obrońców ostatniego tytułu mistrzowskiego była już wyraźniejsza. HIPOL tym razem uległ do 19, przegrywając tym samym w całym meczu 0:2.
Następne spotkanie można określić jako najważniejsze starcie pierwszej rundy rozgrywek WLPS. Dwa dotychczas niepokonane zespoły, X Team oraz I LO Norwid Wyszków, spotkały się w meczu, który miał zadecydować, kto zasiądzie w fotelu lidera na półmetku rozgrywek. Pierwszy set nieoczekiwanie był bardzo jednostronny. Reprezentacji wyszkowskiego liceum całkowicie zdominowali nieco starszych kolegów. Ustępujący w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła X Team przegrał odsłonę 15:25. W drugim secie siatkarze X Teamu zdecydowanie wzięli się do roboty. Przez praktycznie całą partię licealiści nieznacznie przegrywali. Norwid nie zdołał przełamać tej tendencji również w zaciętej końcówce i ostatecznie przegrał 22:25. O zwycięstwie zadecydować miał więc jedyny tego dnia tie break. Decydująca partia nie sprostała jednak oczekiwaniom kibiców. Siatkarze z LO wyraźnie stracili wolę walki, szybko oddając kolejne punkty. X Team bez większych problemów wygrał 15:7, a tym samym 2:1 w całym spotkaniu.
W ostatnim meczu kolejki GYM4U Revival zmierzył się z drużyną Rybna. Ci ostatni, występujący po raz kolejny w mocno rezerwowym składzie, nie byli w stanie sprostać mocnym przeciwnikom. W obu setach zdecydowanie dominował zespół GYM4U, o czym najlepiej świadczy końcowy wynik, 2:0 (25:13, 25:11).