Menu górne

Dziś jest 19 sierpnia 2019 r., imieniny Juliana, Juliusza

Zmiany są możliwe

Ikona
(Zam: 16.01.2013 r., godz. 10.30)

Zachowanie waluty narodowej, polityka podatkowa przyjazna rodzinom, równość na forum Unii Europejskiej – to główne założenia polityki Prawicy Rzeczypospolitej Polski, o których na spotkaniu w miejskiej bibliotece w Wyszkowie mówił Marek Jurek.

Na spotkanie, które odbyło się 11 stycznia, a prowadziła Teresa Trzaska przybyło wiele osób związanych z PiS, Klubem Gazety Polskiej. Marek Jurek jest prezesem Prawicy RP, do biblioteki przybył wraz z Marianem Piłką. Gość przedstawił program Prawicy RP. Wiele uwagi poświęcił kwestii laicyzacji życia społecznego, niedoinformowania społeczeństwa, na co dowodem ma być niedawno prowadzona kampania przeciw mowie nienawiści w polityce. Podawał przykłady niereagowania na ostre i agresywne sformułowania, które padły pod adresem m.in. Kościoła, opozycji (J. Palikot miał powiedzieć: „Wasze miejsce jest w więzieniu”). Stwierdził, że tradycyjne wartości są ośmieszane, jak choćby przez Marka Siwca, który powiedział, że polskim kobietom jest ciężko, bo w Polsce „panuje barbarzyńska mentalność chrześcijańska”. Ważną kwestią, było zachowanie waluty narodowej. Nie wszystkie kraje chcą euro, są takie, które zdecydowanie odmawiają jego przyjęcia.
– Wspólna waluta oznacza oddanie kontroli nad budżetem – stwierdził Marek Jurek. – Narodowy pieniądz to główny instrument konkurencyjności.
Innym zagadnieniem była polityka prorodzinna i wspieranie wielodzietnych rodzin. Marek Jurek stwierdził, że stoimy nad krawędzią katastrofy demograficznej.
– Te rodziny, które za cenę wyrzeczeń mają dzieci, państwo powinno wspierać – mówił.
Zaproponował m.in. zwrot rodzicom podatku VAT. Roczny koszt utrzymania dziecka to średnio 12 tys. zł, 32 proc. VAT-u wyniesie 2 800 zł, i byłoby to konkretną pomocą i zachętą do posiadania dzieci. Remedium na bolączki społeczeństwa ma być program Prawicy RP, która powinna mieć wpływ na kierunek rządów.
– Trzeba jak najszybciej zmienić władzę, wierzę, że jest dobra koniunktura – stwierdził. – W opinii społecznej władza jest skorumpowana, rząd od upadku dzieli jedna afera. Zmiany są możliwe.
Marek Jurek określił swoją partię jako katolicką, konserwatywną, gwarant praw rodzinnych, respektowanych w polityce Unii Europejskiej. Obecni na spotkaniu byli zainteresowani m.in. szansami w wyborami, sposobami dotarcia do wyborców Platformy Obywatelskiej. Prelegent uznał, że należy być aktywnym, organizować bezpośrednie spotkania, rozmawiać, nie polegać na oficjalnych kanałach informacyjnych.
– Należy pokazać wyborcom PO kłamstwo, leżące u podstaw tej polityki – mówił, przypominając wcześniej podawane przykłady.
Marek Głowacki poruszył sprawę współpracy Rosji i Niemiec w wielu dziedzinach, m.in. wojskowości.
– Rosja jest agresywna i chce wrócić na pozycję imperium, a nasze wojsko jest słabe – podsumował. – Ich sojusze z Niemcami są ważne, współpracują ze sobą ponad nami. Co powinniśmy zrobić?
Marek Jurek przyznał, że ten temat jest mu znany i skrytykował tę politykę. Osłabiało to wpływ USA i moralne poparcie Jana Pawła II, obecnie to się zmieniło. Rozwiązaniem jest współpraca państw Europy Środkowej, ich solidarność w prowadzeniu wspólnej polityki. Arkadiusz Jarosz poprosił o ustosunkowanie się do Traktatu Lizbońskiego. Polityk zdecydowanie opowiedział się przeciw niemu, stwierdził, że kraje, które go odrzuciły, ostateczne uzyskały korzystne zapisy. Dariusz Karczmarczyk wspomniał o kryzysie parlamentaryzmu, przyczyny wprowadzania złych ustaw, które są niebawem poprawiane. Marek Jurek zgodził się z tą tezą.
– Mamy nowy ustrój, parlamentaryzm rządowy, robi się to, na co pozwala rząd – powiedział gość.
E.E.

Komentarze

Dodane przez Antoni, w dniu 16.01.2013 r., godz. 17.49
Szczęść Boże organizatorom! Nie może być żeby prawi i uczciwi ludzie jak Marek Jurek byli po za głównym nurtem polityki. Polska się budzi a szałajda się kuli. Pozdrawiam.
Dodane przez Zdzich, w dniu 16.01.2013 r., godz. 18.19
Precz z EURO, wyjdziemy na tym jak na piłkarskim...
Dodane przez Bożena, w dniu 16.01.2013 r., godz. 19.32
Państwo wasalne. Tusk spowiada się w Berlinie a Bundestag to jego kościół. Z naszego Sejmu chciałby usuwać krzyż. Na górze nie możemy jeszcze POsprzątać, ale możemy zacząć robić to na dole w naszych małych ojczyznach. W samorządach. Szałajda się panoszy jak nigdy. POtrzebna solidna miotła. Polska się budzi!
Dodane przez ken, w dniu 16.01.2013 r., godz. 21.25
Podziękowania dla Pani Teresy. Dopiero niedawno zrozumiałem ile Ta Kobieta dla nas zrobiła krzyzując plany grandzie Warpasa i Sobczaka. Wielkie dzięki.
Dodane przez O.N.A., w dniu 16.01.2013 r., godz. 22.10
POkrzyżowała koalicię wyszkowskiemu POPISowi, który dzięki Bogu i Trzaskowej, nie opanował także POwiatu. Co byśmy dziś mieli? Szajkę na "górze" i szajkę na "dole". Nowosielski z Warpasem burmistrzami a Mróz starostą z Sobczakiem. Katastrofa! Zgadzam się z Kenem. PSL w starostwie to i tak mniejsze zło... Pozdrawiam.
Dodane przez Wlad, w dniu 16.01.2013 r., godz. 22.28
"Grandzie Warpasa i Sobczaka", to nie granda, to wyszkowski PiS, jego esencja, najlepsi z najlepszych wśród najlepszych! Wstyd! Na temat opłat za śmieci, żaden dotąd się nie wypowiedział. Przypominam, że cały PiS głosował ZA!!!
Dodane przez TD, w dniu 16.01.2013 r., godz. 23.07
Marek Jurek to przeciwnik eutanazji, związków homoseksualnych, aborcji oraz in vitro. Marek Jurek publikuje w takich tytułach jak "Christianitas", "Gość Niedzielny" czy "Niedziela" Marek Jurek jest ojcem 4 dzieci. Tytuł pracy magisterskiej Marka Jurka brzmiał: "Nacjonalizm i totalizm. Porównanie programów Stronnictwa Narodowego i Ruchu Narodowo-Radykalnego".
Dodane przez Jan4P, w dniu 16.01.2013 r., godz. 23.30
Tacy wartosciowi ludzie przez ambicjonalne podziały na prawicy orbitują na marginesie polityki. Młodzi aż wstyd, uwiedzeni zostali wizją łatwo dostępnych i legalnych narkotyków, oferowaną im przez ludzi pokroju Palikota. Dużo zdrowia Panie Marku. Chociaż nie byłem to dziękuję organizatorom, Pani Teresie, wszystkim obecnym.
Dodane przez O.N.A., w dniu 16.01.2013 r., godz. 23.40
...Innym zagadnieniem była polityka prorodzinna i wspieranie wielodzietnych rodzin. Marek Jurek stwierdził, że stoimy nad krawędzią katastrofy demograficznej... Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Obserwują to także naukowcy. Ale chciałam nawiązać do gośći radnych z PiSu, którzy jak pan Z. głosowali za wyśrubowanymi na maksa stawkami za smieci. Jest to niestety cios w rodziny wielodzietne. PiS POwinien się wstydzić. Obłuda. Dodam, że nie jest to wcale do końca zepsute środowisko, najlepsi ludzie są tam niestety szeregowymi członkami.
Wizja Warpasa
Dodane przez POdejrzany remont, w dniu 17.01.2013 r., godz. 00.01
Dyrektor DK Hutnik oświadczył młodym zespołom, ktore spotkały się z nim w sprawie zorganizowania przeglądu zespołów rockowych, że żaden koncert rockowy czy podobny nie będzie miał miejsca w Domu Kultury przez 3 lata, ponieważ są nowe parkiety, fotele itp. i są na gwarancji! Jakie to traktowanie już nie tylko zespołów, ale melomanów i ogólnie mieszkańców miasta, którzy swoimi podatkami utrzymują tego typu przybytki? Pytanie retoryczne: czy jak dyrektor kupi sobie nowy samóchód nie będzie go używał dopóki będzie na gwarancji?
Dodane przez Plastusiowy pamiętnik, w dniu 17.01.2013 r., godz. 00.10
Trzaskowa ma większe jaja niż Warpas z Sobczakiem razem wzięci.
Marek o Jarku...
Dodane przez TD, w dniu 17.01.2013 r., godz. 00.17
pamiętając o wszystkich sprawach, które nas różniły z Jarosławem Kaczyńskim, jednego nie można mu odmówić na pewno - odwagi intelektualnej i politycznej. Można się z nim spierać o zestaw i hierarchię spraw, których potrzebuje Polska, ale w odróżnieniu od większości polityków, to człowiek, który się nie boi: nie boi się krytyki, mediów, kontrowersji. To bardzo ważna cecha w czasach powszechnego konformizmu. Dlatego jest niekwestionowanym przywódcą opozycji.
PiS tak - Warpas Nie! Klub GP - the best!
Dodane przez Pipi, w dniu 17.01.2013 r., godz. 00.59
A dziś o 18 spotkanie z Przemkiem Wiplerem. I liga a jak dojedzie Czartoryski naprawdę będzie ciekawie. na co niektóre spotkania sala w bibliotece okazuje sie troche za mała. Pani Staroście pogratulować spotkania.
Dodane przez Zdzich, w dniu 17.01.2013 r., godz. 08.09
Dziś pisiory z wierchuszki jak Sobczak, Tauter, Warpas, Zaręba bedą mogli POdyskutować z Czartoryskim i Wiplerem na temat śmieci. Ku zadowolenu wszystkich wielodzietnych rodzin ta szałajda wsparła bandycki plan Nowosielskiego. Przyjdą?
Dodane przez Jan4P, w dniu 17.01.2013 r., godz. 09.15
Zdzich - przyjdą! POd okna biblioteki POszpiegować kto przyszedł i ilu zebrało się uczestników.
Dodane przez Wanda, w dniu 17.01.2013 r., godz. 10.10
Jak tylko zobaczycie na spotkaniu "wierchuszkę" PiSu w osobach Warpasa, Sobczaka, czy Cabaja, to proszę ich odpowiednio przedstawić szanownym gościom. Powiedzieć jaką to egzotyczną tworzą w Wyszkowie koalicję. Jak to wspaniałomyślnie i solidarnie społecznie zagłosowali w sprawie śmieciowych opłat. Jak naprawdę wygląda wyszkowski PiS (oczywiscie jego kierownictwo). Bardzo was o to proszę. Pani Teresie należą się słowa uznania. Życzę siły i wytrwałości. Pozdrawiam.
Dodane przez TD, w dniu 17.01.2013 r., godz. 12.10
Marek Jurek - "zabieranie głosu w sprawach publicznych jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem wolnych obywateli"
Dodane przez Grześ, w dniu 17.01.2013 r., godz. 12.43
Panie Marku Głowacki, tym który wspólnie z liderami państw Europy Środkowo-wschoniej, potrafił przeciwstawic się rosyjskiej napaści na suwerenne państwo, był ś.p. prezydent Lech Kaczyński. Dzisiejsza polityka zagraniczna Polski polega jedynie na służalczości w stosunku do Moskwy i Berlina.
Dodane przez Iza, w dniu 17.01.2013 r., godz. 13.26
Szkoda, że nie zacytowana została żadna wypowiedź organizatorki pani Teresy Trzaski. Już chyba z samego faktu, że była gospodarzem spotkania, wypadałoby cokolwiek napisać. Inna sprawa, to wymienienie wśród uczestników na pierwszym miejscu ludzi związanych z PiS.
Dodane przez Iza, w dniu 17.01.2013 r., godz. 13.31
Tak będzie, że dziś na spotkaniu z Wiplerem cały PiSowy "mózg", z Warpasem i Sobczakiem na czele, jak przystało na liderów, usiądą - na samym czele! :) Fajnie, że udało sie to Pani zorganizować. Spotkania sa bardzo ciekawe i ludzi przychodzi coraz więcej.
panie Warpas
Dodane przez cocolino, w dniu 17.01.2013 r., godz. 14.23
Śmieci w Brańszczyku mogą kosztować 20 zł, w Wyszkowie 90 zł, proszę przyjść dziś na spotkanie m.in. w tej sprawie i nam wszystko ładnie wyjaśnić. Jest nam pan to winien. Bycie kandydatem PiS na senatora zobowiązuje pana do tego.
Dodane przez Wanda, w dniu 17.01.2013 r., godz. 16.12
Drodzy Państwo, nawiązując do tytułu chciałabym go rozwinąć - "Zmiany są możliwe, zmiany są konieczne"!!!
RADNY MIEJSKI
Dodane przez KRZYSZTOF SOBIESKI, w dniu 17.01.2013 r., godz. 17.43
Pisanie anonimowo wymiwniając czyjeś nazwiska jest mało eleganckie. Obowiązek przejęcia śmieci przez gminę zafundowało nam PO.Wszyscy piszący nie mają pojęcia o kosztach z tego tytułu ani ile śmieci kto wytwarza.. W naszej gminie każdy mieszkaniec wytwarza śmieci w ilości 312 kg.Wyszków to nie wieś gdzie można odpadki organiczne kompostować. Dla porównania z Ostrołęką gdzie nasze śmieci trafiają płacimy tylko 1,46 zł więcej. Zachęcam malkotentów do zrobienia interesów i wożenia śmieci do Ostrołęki taniej niż 1,46zł.Koszt utylizacji śmieci na 1 mieszkańca w Wyszkowie wynosi według szacunkowych danych 12,30zł Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców gminy (28000) gmina dołoży około miliona do śmieci .To właśnie PiS oponował na komisjach i uwzględniono nasze sugestie zmiejszając cenę na 10,46zł.Ponadto PiS będzie przyglądał się rozliczeniom za śmieci i w przypadku oszczędności z tego tytułu będziemy postulować o obniżkę. W przypadku wątpliwości w tym temacie proszę o kontakt na e-maila ksobieski@wp.pl Zachęcam do uczestniczenia w radach i pisania prawdziwych faktów nie wstydząc się podpisać imieniem i nazwiskiem
Dodane przez Ziutek, w dniu 17.01.2013 r., godz. 21.17
"wierchuszka" jak to nazywacie, wzięła sobie do serca wasze słowa i stawiła się. Na spotkaniu był Warpas i Sobczak. Ale o śmieciach cicho.
do KRZYSZTOFA SOBIESKIEGO
Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 17.01.2013 r., godz. 21.54
KRZYSZTOF SOBIESKI- Drogi panie w chwili obecnej płace 90 zł na trzy miesiące za śmieci niesegregowane przy pięcioosobowej rodzinie ( odbiera je firma prywatna co drugi tydzień i to mi wystarcza). Burmistrz i spółka zafundują mi 3 miesiące x 16 zł x 5 osób = 240 zł więc nie pisz głupot o kosztach skoro nie masz pojęcia.
Dodane przez Wlad, w dniu 17.01.2013 r., godz. 21.56
Panie tam, taki czy taki. Dla mnie możesz być pan nawet i Radziwiłł. Wyszków to wredne środowisko i nie ma potrzeby podpisywać się nazwiskiem. Życie uczy, że nie warto. Politycy to co innego, biorą pensje, diety i inne profity z naszych podatków. W naszym imieniu rządzą. Efekty tego poddawane są krytyce, co się wam oczywiście nie podoba. Wiem, że najchętniej pozamykalibyście wszelkie nieprzychylne wam fora. To właśnie próbuje robić PO. A o elegancji porozmawia pan ze swoja żoną, kupując np. krawat.
Życie uczy, że nie warto
Dodane przez Jan4P, w dniu 17.01.2013 r., godz. 22.22
Wlad masz całkowitą rację. Jak się nie podoba krytyka działań i decyzji, to proszę zrezygnować z polityki. Jak zwykle najmądrzejszy na całej wsi radny, będzie nam mówił że: "Wszyscy piszący nie mają pojęcia o kosztach z tego tytułu". A jutro gotów mnie za tę "niewiedzę" ukarać! Dlatego nie warto się zdradzać ani ufać takim mądralom.
Dodane przez ken, w dniu 17.01.2013 r., godz. 22.43
To adoptujmy sobie wszyscy szlacheckie nazwiska. Radziwiłł, Sobieski, Czartoryski, Poniatowski, Zamojski.
Dodane przez Poldek, w dniu 17.01.2013 r., godz. 23.11
Cieszę się że chociaż teraz na stronie Wyszkowiaka można publikować swoje opinie, nie zwasze przychylne władzy, świadczy to o niezależności gazety, tak trzymać....
odpowiedz niezadowolonemu obserwatorowi
Dodane przez Krzysztof Sobieski, w dniu 17.01.2013 r., godz. 23.23
To nie burmistrz ani spółka jak pan pisze zafundowali ustawę , która nakazuje segregację śmieci . Te uwagi proszę zgłosić do PO , PSL lub na wiejską. Ustawa nakazuje segregację , a jeśli pan jest tak chojny i nie chce segregować to niech pan płaci(kara za łamanie ustawy) Nadmieniam , iż od osoby cena miesięczna przy segregacji śmieci to 10,46 zł. Wszystkie cywilizowane kraje segregują śmieci przez co mniej znieczyszcza się środowisko. Myślę , że panu też na tym zależy.
Do radnego Krzysztofa Sobieskiego.
Dodane przez Arek, w dniu 18.01.2013 r., godz. 01.14
p. Adam Mróz mówi, iż główny koszt wywozu śmieci to opłata za ich zostawienie w Ostrołęce - 214 zł za tonę (za odpady niesegregowane!), mówi także iż urząd szacuje, że będzie wywożonych z naszej gminy 11.000 ton śmieci (nie mówi czy w miesiącu, kwartale czy rocznie, ale doszedłem do tego, że te 11.000 to skala roku). Policzmy: 214zł x 11.000 = 2.354.000zł. Na koniec grudnia 2011 r. (nie mam późniejszych danych) w gminie Wyszków było zameldowanych (pobyt stały i czasowy) 39.349 mieszkańców. Dzielimy 2.354.000zł przez 39.349 = 59,82zł na osobę w skali roku. Czyli 5 zł (za śmiecie niesegregowane!) na miesiąc plus koszty paliwa i marża. 16,66zł to po prostu rozbój w biały dzień. I o ile samą ustawę "śmieciową" przegłosowała PO z PSL, to stawki wyszkowskie za śmiecie są także udziałem PiS-u do którego Pan należy. Arkadiusz Jarosz
Dodane przez ..., w dniu 18.01.2013 r., godz. 08.01
Brawo Sobieski większość o"śmieciach" i ich kosztach nie ma pojęcia a więc piszą co chcą pisać, ja też muszę zapłacić z mojego skromnego budżetu rodzinnego - więc muszę.
Dodane przez Iza, w dniu 18.01.2013 r., godz. 08.35
Zgadzam się z panem Arkiem, bo jego rozumowanie do mnie przemawia. Pan radny nie wydaje mi sie w swoich pseudowywodach wiarygodny. U niego gmina ma 28 tys mieszkańców... Kompromitacja. Jest i więcej banialuków.
do Pana Radnego
Dodane przez pospolity Kowalski, w dniu 18.01.2013 r., godz. 08.53
Drogi Panie Sobieski Co w przypadku, gdy ktoś chce segregować odpady i płacić mniej a nie ma takiej możliwości? Mam tu na myśli budynki wielorodzinne. Jeśli jedna rodzina nie będzie segregować cała odpowiedzialność spada na wszystkich mieszkańców i solidarnie płacimy za śmieci nie segregowane. Nieprawdaż? Co w przypadku, gdy ktoś podrzuci nie posegregowane śmieci do pojemnika należącego do wspólnoty? Solidarnie płacimy za to. Powie Pan, ze to sprawa zarządcy, aby dopilnować kwestii organizacyjnych. Otóż nie - takie rozwiązanie jest po prostu bublem z góry nastawionym na wyciągnięcie jak największej ilości pieniędzy od społeczeństwa. Nie da się zbudować zamykanych śmietników z dostępem wyłącznie dla mieszkańców konkretnego bloku, spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnoty. Nie da się również dopilnować, aby wszyscy segregowali śmieci, pomimo, że to zadeklarują. Nie można również nakazać osobom przeczesującym śmietniki żeby po zakończeniu pracy układały śmieci asortymentem, więc po ich wizycie segregacji nie będzie. Ponadto nie oszukujmy się, nikt nie wystąpi o obniżkę stawki w przypadku jakichkolwiek oszczędności z tytułu rozliczeń za śmieci podobnie jak nikt nie wystąpi o zmniejszenie kosztów ogrzewania w budynkach wielorodzinnych mimo obniżek cen gazu, itp. Zawsze znajdzie się jakiś pomysł żeby nadwyżkę rozsądnie rozdysponować. Czy przyzna Pan rację ?
Dodane przez Zdzich, w dniu 18.01.2013 r., godz. 09.10
Sobieski wie lepiej ode mnie ile wytwarzam śmieci. Dobre sobie. Nasz ekspert od śmieci wyliczył, że każdy produkuje ich 312 kg! Uważa też, że Wyszkowie wszyscy mieszkaja w blokach i nie maja zdolności kompostowania... dziękuję za takie ekspertyzy. Jak nad wszystkimi sprawami w tym mieście czuwaja tacy specjeliści z pis, to nie dziwmy się, że jest jak jest. 28 tysięcy mieszkańców liczy samo miasto, ale nie chce mi się już z panem dyskutować!
niewiedza w parze z arogancją
Dodane przez zabużak, w dniu 18.01.2013 r., godz. 09.48
1)"Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców gminy... (28000) gmina dołoży około miliona do śmieci." 2)"Wszyscy piszący nie mają pojęcia o kosztach z tego tytułu ani ile śmieci kto wytwarza."3)" Zachęcam do uczestniczenia w radach i pisania prawdziwych faktów nie wstydząc się podpisać imieniem i nazwiskiem". A ja bym się na pana miejscu wstydzi. panie radny Sobieski.
Dodane przez Zen, w dniu 18.01.2013 r., godz. 10.34
To na czym w ogóle polega teraźniejszy śmieciowy interes? Grzybowski z Wójcikiem i Ostrołecka firma dokładaą do niego milion złotych? Więcej takich firm! Pan z imienia i nazwiska ośmieszył siebie i sprawę, której chciał być adwokatem. Żemujące.
do KRZYSZTOFA SOBIESKIEGO
Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 18.01.2013 r., godz. 10.40
panie radny jaki pan jesteś nieporadny w swoich odpowiedziach to widac . Koszt wywozu śmieci ustaliła gmina na 16zł za niesegregowane ( takie teraz oddaję za 30 zł miesięcznieza 5 0s0bową rodzinę i firmie to się opłaca ) a PO ustaleniach komitetu wzajemnego przytakiwania nawet segregując śmieci będę płacił 5osóbx 10złx 3 miesiące= 150zł i kto tu ma racje bo według moich wyliczeń dokładam do tego interesu gminie 60 zł na 3 miesiące . Coś z waszą logiką i liczeniem nie tak .
Dodane przez $$$, w dniu 18.01.2013 r., godz. 11.05
Kto wybiera takich radnych z pis, to ma! W tej etatowej partii potrzebne są głębokie zmiany, bo to co tam teraz "rządzi", to beton jak za komuny.
Dodane przez zuch, w dniu 18.01.2013 r., godz. 14.20
Pani Trzaska jest dokładnym przeciwieństwem PSL bo nie ma żadnej zdolności koalicyjnej a własciwie to nie ma żadnej zdolności do współpracy z kimkolwiek :) Ma jedynie przerośniętą nad miarę ambicję, wysokie mniemanie o sobie i parcie na władzę. zainteresowana jest tylko zajmowaniem eksponowanych i dobrze płatnych stanowisk. Za odpowiednio wysokie ( i stale podnoszone)wynagrodzenie wydaje się robić to w czym jest najlepsza tj nic nie robić i nie przeszkadzać swoim "koalicjantom" z powiatu
Radny Miejski
Dodane przez Krzysztof Sobieski, w dniu 18.01.2013 r., godz. 14.34
Szanowni wszyscy piszący o śmieciach. Ustawa nakazuje odzyskiwać 70% śmieci . To nie wywozi się na byle jakie wysypisko. Poznajcie wszyscy ustawę i dopiero się wypowiadajcie. Kalkulacje z prawdziwymu danymi są u skarbnika . Myślę , że udostępni je panu. Mnie ta ustawa też nie za bardzo się podoba. Moim zdzniem powinno być , że płaci się od ilości wyprodukowanych śmieci a nie od osoby. Jednak takiej możliwości nie ma. Proszę nie pisać o niesegregowanych śmieciach bo jak pan tego nie zrobi to zrobi za pana firma a pan zapłaci. PO i PSL zafundowało nam taką ustawę a gminy muszą ją wykonać. Proszę nie mówić jak było kiedyś bo to nie wróci jak nie wróci PRL. Na przyszłość proszę głosować na odpowiedniejszych parlamentarzystów by nie fundowali nam takich ustaw. Zapewnić chcę wszystkich piszących , że w przypadku nadwyżek z tytułu śmieci będą te ceny minimalizowane. Gmina musi rozesłać za potwierdzeniem zwrotnym do każdego właściciela obiektu informację . Koszt wysyłki do pana dokumentu potwierdzającego dane potrzebne do wyliczenia opłaty ponad 6 zł. Ponadto ktoś musi to w gminie prowadzić a to kosztuje , chyba , że chce pan panie Jarosz społecznie popracować.
Radny Miejski
Dodane przez Krzysztof Sobieski, w dniu 18.01.2013 r., godz. 14.53
Wszystkich atakujących PiS zapraszam do biura . W odmienności do atakujących nikt się nie boi spotkać z niezadowolonymi i nie ukrywa się pod pseudonimami. PiS akurat w walce śmieciowej spowodował 15% niższe stawki . W radzie PiS ma tylko 4 radnych .Czy inni głosowali inaczej. Jak Wasi rani głosowali? Kto winien tych i innych rzeczy jsest to jeśli państwo nie wiecie to zapraszam na spotkanie 31 stycznia do Hutnika z kandydatem na premiera technicznego(wyjaśni w szczegółach) Ja jednak przestaję pisać i poniżać się do poziomu piszących bez nazwiska. Zainteresowanych dalszymi szczegółami proszę o kontakt e-mailowy celem dokładniejszych wyjaśnień. Nadmieniam , iż wiele niekorzystniejszych ustaw obecny rząd nam zafundował niż śmieci . Proponuję zainteresować się tematem. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych i zapraszam do rozmów w biurze po uzgodnieniu terminu.
Radny Miejski
Dodane przez Krzysztof Sobieski, w dniu 18.01.2013 r., godz. 15.01
Jestem ranym miejskim i fakt , że pisząć liczbę mieszkańców pomyłkowo wpisałem tylko miejskich za co wszystkich urażonych przepraszam.
Dodane przez Wyszkowianka, w dniu 18.01.2013 r., godz. 16.12
Pani Tereso, mam nadzieję, że takie działania staną się już tradycją, i że Pani wkład w debatę publiczną będzie dużo większy. Zainteresowanie jest.
Dodane przez Bożena, w dniu 18.01.2013 r., godz. 16.49
Ej ty radny, a co panu do mojej tu elegancji, chciałby pan poznać moje nazwisko, pomejlować i co jeszcze? Nie jest pan w moim typie (i za niski), komicznie byśmy razem wyglądali. Podpisywanie się nazwiskiem nie powinno mieć tu miejsca. Kampanię chciał pan sobie zrobić, :) tylko wyszło odwrotnie.
Bełkot, jeden wielki bełkot
Dodane przez MdM, w dniu 18.01.2013 r., godz. 19.24
Panie "bezradny" mniej naraz a dokładiej. Ztej całej pańskiej pisaniny wyszedł jeden wielki bełkot (proszę już za to nie przepraszać). Pański poziom, to dla nas debili i szarej masy coś nieosiągalnego. Chcesz chłopie nazwisk to postudiuj książkę telefoniczną. My nie musimy się podpisywać - pam musi, bo żeruje pan na naszych podatkach.
Dodane przez Zdzich, w dniu 18.01.2013 r., godz. 20.29
Zuch z g. 14:20, znam ten twój styl. Jesteś piszącym stresem!!! Trzaskowa za to co zrobiła nie musi nic robić a i tak będzie nas mniej kosztować, od głodomorów, którzy opanowaliby powiat :)
lemingom
Dodane przez zen, w dniu 18.01.2013 r., godz. 20.48
1. Jurek to człowiek z charakterem, w przeciwieństwie do trzaski. Ona dla pieniędzy pójdzie z każdym. Aktualnie z arbuzami (z zewnątrz zielony, w środku czerwony). Za jakiś czas z palikotowcami. Ale Jurek, jeśli choć część chce zrobić z tego, co mówi, powinien pójść z kimś silnym. Byłoby warto, ale też aby sprawdzał, z kim ma do czynienia. 2. Głowacki to stary manipulator. I jest w tym rzeczywiście dobry 3. "Tylko nie dajcie robić z siebie durnia. Jeśli to w ogóle możliwe";. To oczywiście cytat. Z czego? Film "Wielka wsypa". POLECAM. 4. Ad rem ODA DO LEMINGA O, klasyczny lemingu, płyniesz tam, gdzie woda ... Wielu śmieje się z ciebie... Ale mi cię szkoda... Chcesz być MŁODYM, BOGATYM, PIĘKNYM. Chcesz się bawić... Sądzisz, że świat cię kocha... Różnica tkwi w prawie;... Młodość szybko przemija... Wierz mi - przerabiałem, Co czas uczynić może ze zdrowiem... I z ciałem... (Ja nie mam z tym problemów... Gdy ziółka wypiję, Okulary... Laseczka... Jakoś to przeżyję...)... Fortuna - rzecz niepewna... Znałem kilku takich, Łatwowiernych, co padli ofiarą cwaniaków I banknotami potem w piecu mogli palić... Jeśli szmal był ich życiem - koniec. Umierali... Znam twój problem, lemingu. Niechęć do myślenia. Wiara w mainstream. Totalna. I nic nie chcesz zmieniać. Sądzisz, że płynąc w nurcie nie wpadniesz na skały... Dobrze czujesz się w stadzie... Układ doskonały! Mądrość grupy (tak myślisz) jest na wagę złota. Wiedz, że w kupie pomnaża się także ... głupota... Gdy tak cieszysz się sobą, łódź wartko pomyka, Strumień ciągle przyspiesza. Szum fal - jak muzyka - Zagłusza ten niepokój: "Co jest za zakrętem?";... Przewodnik uspokaja: "Nie patrzcie w odmęty!" Ludziki tam na brzegu - coś do was wołają, Rękami wymachują, przed czymś ostrzegają... A ty im na to figa ! (Pewnie ci zazdroszczą, I z tej zazdrości głupcy na lepszych się złoszczą)... Złowrogi ryk narasta. Otchłań się otwiera. Przed tobą grzmi wodospad... Wielki jak cholera. Przewodnik jest na dziobie. Na plecach ma plecak. To chyba jest spadochron. Skoczył w dół. Odleciał... A tobie zaświtała myśl ostatnia złota... Nie, nie jestem lemingiem... Ja jestem ... Idiotą!;... :) :) :)
do KRZYSZTOFA SOBIESKIEGO
Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 18.01.2013 r., godz. 21.05
Czytaj pan ze zrozumieniem - tego może w szkole pana nauczyli. Piszę że w chwili obecnej płace niższą stawkę za śmieci niesegregowane prywatnej firmie niż za segregowane gminie. A śmieci segreguję bo mam kompostownik torbę na puszki worki na szkło i plastiki . Co sprzedam to moje. A wg pana wywodów mam segregować , oddac gminie która to sprzeda i za wszystko mam płacić ja podatnik BO WAM CIĄGLE MAŁO.
Wyszków też świętuje,
Dodane przez adam, w dniu 18.01.2013 r., godz. 21.54
Czytam niezadowolonego i jego wywody są sensowne. Widać, że radnym nieźle wyprała mózg ekipa nowo-sielska. Aż przykro to obserwować.
Do kolegi od lemingów
Dodane przez Zen, w dniu 18.01.2013 r., godz. 22.42
Jestem bardzo przywiązany do swojego nicka i bardzo o niego zazdrosny. Jest tyle nicków, a my w pewnym gronie, stosujemy tu zasadę "odpowiedzialności za słowo". Uważam że nie ma potrzeby podszywania się. P.s. czytam czasem te pańskie lemingozy i dobrze się bawię. Pozdrawiam.
wyjątkowo rozgadany
Dodane przez o radnym, w dniu 18.01.2013 r., godz. 22.43
p. Sobieski strasznie się rozgadał, widocznie nie ma z kim w domu pogadać. Na sesjach, też nie poględzi więc tutaj chce zabłysnąć. Ale jak widać jest dobrze "zryty" jak to mówi młodzież. I tak go nie przekonamy, że mamy taniej dzisiaj a tak samo potrafimy dbaćo ekologie. Wraz z mandatem radnego otrzymał monopol na wiedzę i mądrość. Dobrze, że się pan ujawnił ze swoją elokwencją i znajomością tematu śmieciowego, szkoda tylko, że nie reprezentuje pan ludzi, którzy pana wybrali. Wyjątkowy mruk i ignorant. Dyskusja z panem radnym to tylko rzucanie pereł przed wieprze. A jak szukasz przyjaciela panie radny to kup sobie psa a na nas nie licz .
Dodane przez Koński, w dniu 18.01.2013 r., godz. 23.05
Pan Sobieski jest niesamodzielny i zanim coś napisze, muszą nad tym pomysleć we trzech. Ale się stara :)
Dodane przez Anonim, w dniu 18.01.2013 r., godz. 23.39
Pomimo tego, że Sobieski uznał nas niepodpisanych za nie na jego poziomie, to zastanawia sprawa, że miało byc jeszcze drożej! 15%. Mógłby pan powiedziec coś wiecej na ten temat, czyjego autorstwa było to wyliczenie?
Dodane przez Wlad, w dniu 19.01.2013 r., godz. 10.10
Ohohoo! Piętnaście procent! Gdyby wasz dzisiejszy PiS uzyskał w przyszłych wybrach samorządowych tyle głosów, byłby to sukces! Nie dajcie się nabrać na tę niby opozycyjną działalność Sobieskiego. To z Nowosielskim, platformą i PSL jedna klika. A te 15% - to wg mnie czysty handel. Jak w targowaniu. Najpierw wywinduję, żeby było z czego spuścić. Wszyscy będą zadowoleni. Sobieski się cieszy, że ugrał coś dla nas i się na forach produkuje, jaki to on jest skuteczny. A skarbnik dyskretnie się cieszy, bo w rezultacie wyszło, że zostało mu z tego wiecej niż się spodziewał. Jest to wyszkowska wersja starej bajki, gdzie Żyd po takim interesie, wyprawił bal myśląc, że wykiwał chińczyka, dla którego widok zadowolonego z siebie głupola, był podwójną zapłatą.
Dodane przez Golem., w dniu 19.01.2013 r., godz. 12.55
Wlad, jestem pod wrażeniem celności Twoich wniosków, ta stara bajka, warta jest przypominania. Niedobrze się stało, ze pan Sobieski zaczął swój debiut na forum od wytykania nam poziomu, to bardzo nieeleganckie. Panie Krzysztofie, nikt tu nie jest pana wrogiem, ale i pan nie jest tu dla nikogo jakimś specjalnym autorytetem. Ważniejsze od nazwisk są ludzkie problemy i sugerowałbym na nich skupić uwagę. Warto żeby zastanowili się państwo nad wpisem Wlada, bo odczucie mieszkańców jest takie, jak w tej bajce.
Radni
Dodane przez monk, w dniu 19.01.2013 r., godz. 17.41
Dlaczego radny uśmiecha się podczas burzy? Bo myśli, że mu zdjęcia robią.***Dwóch forumowiczów to nielegalne spotkanie, czterech - nielegalny 'wiec'. Kilka milionów - garstka ekstremistów :)
żartowniś monk :)
Dodane przez Bożena, w dniu 19.01.2013 r., godz. 19.39
Sob... -podaj mi swoje nazwisko, a znajdę na ciebie haka!
Dodane przez Anonim, w dniu 19.01.2013 r., godz. 20.55
Sobieski,strzeliłeś sobie w kolano tym wpisem.
Dodane przez nie Sobieski z pod Wiednia, w dniu 20.01.2013 r., godz. 09.28
po prostu bez nazwiska te obelgi na Sobieskiego to nie fer.
Dodane przez Moher, w dniu 20.01.2013 r., godz. 10.27
Obelgi? Jego nie trzeba ośmieszać, sam to robi. Wpis Wlada, jest wystarczającą odpowiedzią.
Dodane przez PiSarski Waldemar -, w dniu 20.01.2013 r., godz. 12.03
...bez nazwiska te obelgi na Sobieskiego to nie fer. Jak to bez nazwiska? Przecież stoi jak wół, Sobieski.
Ja jednak przestaję pisać i poniżać się do poziomu piszących bez nazwiska.
Dodane przez Zdzich, w dniu 20.01.2013 r., godz. 13.48
PiS wyznacza nam nowe przeczące sobie standardy. W artykule, na który zwrócił nam uwagę pan Robert znalazłem. :) "W wyszkowskim PiS ścierają się dwa obozy" - Marek Głowacki w 2006 roku był kandydatem na burmistrza Wyszkowa z komitetu PiS. Mimo deklaracji zapisania się do partii, odmówił tego po wyborach. Przez dużą część kadencji odmawiał współpracy z klubem PiS - przypomina członek wyszkowskiego PiS, który chce zachować anonimowość. (tu! pierwszy gol do własnej bramki) Podejmowali działania destrukcyjne, pisali jakieś skargi, paszkwile do zarządu okręgowego na szefów lokalnych struktur. Dążyli do zerwania koalicji miejskiej - mówi inny członek PiS, który także chce zachować anonimowość. (tu! drugi gol do własnej bramki). Panowie PiSmaki może już przestancie PiSać, bo tylko się ośmieszacie.
Piłkarzyki
Dodane przez "Koń Trojański", w dniu 20.01.2013 r., godz. 15.38
Gole sami sobie strzelają - fakt, ale "żonglerkę" opanowali do perfekcji.
Dodane przez O.N.A., w dniu 20.01.2013 r., godz. 18.18
Cicho, głucho zadnej odpowiedzi. Pan Sobieski pewnie odpowiada mailując sam do siebie (z nazwiskiem)
Dodane przez bebe, w dniu 20.01.2013 r., godz. 19.37
Pisanie donosów wymaga niezwykłej odwagi. Kogoś można zeszmacić, samemu można się wybielić. Jest się potem czym pochwalić. Może przy wyborach, na ulotkach z podpisem "donosiciel".
Dodane przez uns, w dniu 20.01.2013 r., godz. 19.57
Zdzichu masz zmysł.
Dodane przez Golem, w dniu 20.01.2013 r., godz. 20.49
Tak bebe, tylko zauważ, że o donosach mówią w artykule, anonimowi, ale też - donosiciele. :)
Wpis Zdzicha
Dodane przez O.N.A., w dniu 20.01.2013 r., godz. 22.09
Co by było, gdyby okazało się, że jednym z panów "który chciał zachować anonimowość" był pan Sobieski?
Zmiany są możliwe
Dodane przez ..., w dniu 21.01.2013 r., godz. 10.35
Pani Tereso Trzaska może mniej tej"matki Teresy z Kalkuty" szacun dla Jej, a więcej szczerości i twardego kręgosłupa w poglądach prezentowanych przez panią.
Dodane przez J, w dniu 21.01.2013 r., godz. 17.42
Jedna Trzaskowa jest wiecej warta w samorządzie niż 25 Sosnowskich. Bolączką prawicy jest, to że potrafi pozagryzać się na własnym podwórku. Później jest płacz, że jest nas tylko czterech!
-mówi inny członek PiS, który także chce zachować anonimowość.
Dodane przez Bożena ad. Zdzich 13:48, w dniu 22.01.2013 r., godz. 16.30
-Podejmowali działania destrukcyjne, pisali jakieś skargi, paszkwile do zarządu okręgowego na szefów lokalnych struktur. Dążyli do zerwania koalicji miejskiej. - Bardzo ważne ostatnie zdanie, czyli mamy koalicję za wszelką cenę. Ta cena, to cena jaką zapłacimy za nasze śmieci. Co było na drugiej szalce?
Dodane przez Ptaszyna ćwierkała, w dniu 22.01.2013 r., godz. 18.14
Na drugiej szalce zawsze są stołki, nasze stołki vs wsze śmieci. wybrali stołki.
do J
Dodane przez pani, w dniu 01.02.2013 r., godz. 19.02
Pierwsze zdanie super............popieram, co do drugiego to dziwna rzecz......p. sob. psuje obraz i jescze paru PIs-u i co nie ma siły i OGARNIĘTYCH w tej partii zeby ich pogonić. może reszta tez o stołki się boiiiii

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl