Dziś jest 30 kwietnia 2024 r., imieniny Jakuba, Katarzyny

Zwycięstwo za zwycięstwem

(Zam: 19.10.2010 r., godz. 11.14)

Kompletem zwycięstw w tym sezonie w rozgrywkach juniorów mogą się poszczycić młodzi siatkarze Campera Wyszków. Zdobyli dotąd tyle punktów, ile było można. W ostatnim meczu, po fascynującym pojedynku, wyszkowianie pokonali drużynę Zrywu Pułtusk 3:2 (-21, 21, 14, -17, 11).

W porównaniu z poprzednim sezonem zmieniła się nieco kadra wyszkowskiego zespołu. Do MDK-u Warszawa odszedł libero, Mateusz Puścian, którego zastąpił dotychczasowy rezerwowy, Łukasz Chrustowski. Limit wiekowy przekroczyli z kolei obecnie już siatkarze zespołu seniorskiego, Jakub Penkul i Damian Romański. Drużynę wzmocnił jedynie nowy atakujący, Mateusz Jadacki. Mimo teoretycznego osłabienia składu, podopieczni trenera Sławomira Brzezińskiego sezon 2010/2011 jak dotąd mogą zaliczyć do udanych. Wyszkowska drużyna w pierwszej fazie rozgrywek ligowych juniorów trafiła do grupy B, w której oprócz niej występują zespoły Zrywu Pułtusk, Narwi Różan oraz Dwójki Maków Mazowiecki. Dwie najlepsze drużyny w każdej z czterech grup awansują do fazy play-off, w której będą miały szansę na walkę o awans do pierwszej ligi mazowieckiej juniorów.

W pierwszym meczu tegorocznej edycji Camper podejmował u siebie ekipę Zrywu Pułtusk. Spotkanie było dość wyrównane, jednak to wyszkowianie przez wszystkie sety kontrolowali sytuację i ostatecznie wygrali 3:0.

Camper Wyszków – Zryw Pułtusk 3:0 (21,23,20)

Camper: Michał Urbaniak, Bartek Wartecz-Wartecki, Mateusz Rozwadowski, Mateusz Rogucki, Bartek Karłowicz, Rafał Fedorczyk, Łukasz Chrustowski (libero) oraz Maciek Ponichtera.

Kolejnym rywalem Campera była ekipa Dwójki Maków Mazowiecki. Mecz został rozegrany w niedzielę 3 października w Makowie Mazowieckim. Spotkanie na obcym gruncie okazało się dużym wyzwaniem dla zawodników z Wyszkowa. Początek pierwszego seta nie zapowiadał późniejszych emocji. Wyszkowianie szybko wyszli na wysokie prowadzenie i wydawało się, że kontrolują sytuację. Stopniowo inicjatywę przejmowali jednak gospodarze i to oni ostatecznie wygrali pierwszą partię do 21. W drugiej odsłonie Camper nie pozostawił rywalom złudzeń, gromiąc ich różnicą ponad 10 oczek. W trzeciej partii nieoczekiwanie rywale podnieśli się z kolan i wygrali dość wyrównanego seta 25:21. Identycznym rezultatem zakończyła się czwarta partia, tylko że tym razem triumfował Camper. W decydującej, piątej odsłonie wyszkowianie wbili rywali w parkiet, wygrali 15:7, a cały mecz 3:2.

Dwójka Maków Mazowiecki – Camper Wyszków 2:3 (21, -12, 21, -21, -7)

Kolejnym przeciwnikiem na drodze Campera była słabiutka Narew Różan. Mecz rozegrany w sobotę 9 października w Wyszkowie całkowicie zdominowali grający rezerwowym składem gospodarze. Wszystkie trzy sety były całkowicie jednostronne i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem wyszkowian.

Camper Wyszków – Narew Różan 3:0 (15, 8, 13)

Camper: Michał Urbaniak, Bartek Wartecz-Wartecki, Mateusz Rozwadowski, Mateusz Rogucki, Bartek Karłowicz, Maciek Ponichtera, Rafał Fedorczyk, Łukasz Chrustowski (libero) oraz Krzysiek Boryszewski, Piotr Rakowski, Mateusz Jadacki.

Ostatnim spotkaniem rozegranym dotąd w lidze przez wyszkowian był mecz rewanżowy ze Zrywem Pułtusk w piątek 15 października w Wyszkowie. Pierwszy set w początkowej fazie przebiegał pod dyktando wyszkowian, w końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowali rywale i ostatecznie wygrali pierwszą odsłonę 25:21. W drugiej partii wyszkowianie byli zdecydowanie bardziej skupieni. Świetnie rozgrywał atakujący Bartek Karłowicz. Camper wygrał do 21. W trzeciej partii gospodarze ,,rozstrzelali” przeciwników do 14 i wydawało się, że mają pełną kontrolę na boisku. Okazało się to jednak złudne. Przeciwnicy nieoczekiwanie przejęli inicjatywę i wygrali 25:17. Gdyby nie Jadacki, który bardzo dobrą zagrywką zdołał wywalczyć cztery oczka z rzędu, rozmiary porażki w tym secie byłyby o wiele większe. Szczęściem w tie breaku wyszkowianie odzyskali inicjatywę i ostatecznie wygrali 15:11, a całe spotkanie 3:2.

Camper Wyszków – Zryw Pułtusk 3:2 (-21, 21, 14, -17, 11)

Camper: Michał Urbaniak, Maciek Ponichtera, Mateusz Rozwadowski, Mateusz Rogucki, Bartek Karłowicz, Rafał Fedorczyk, Łukasz Chrustowski (libero) oraz Mateusz Jadacki.

Wyszkowski zespół rozegra następny mecz z Dwójką Maków Mazowiecki w Wyszkowie, w hali sportowej I LO im. C. K. Norwida, w niedzielę 24 października o godzinie 16.00. Siatkarze i organizatorzy serdecznie zapraszają na nie wszystkich sympatyków siatkówki.