Dziś jest 10 maja 2024 r., imieniny Antonina, Izydora

Efektowne zwycięstwo w Pucharze Polski

(Zam: 03.10.2012 r., godz. 10.30)

Zwycięstwem 4:0 zakończyło się spotkanie WKS-u Rząśnik w III rundzie okręgowego Pucharu Polski. Drużyna trenera Zalewskiego wygrała z Bobrem Tłuszcz.

Mecz został rozegrany w środę 19 września na stadionie w Rząśniku. Pierwszy kwadrans spotkania należał do gości z Tłuszcza, którzy kilkoma rajdami przedarli się w pole karne WKS-u, swoje akcje kończąc jednak niecelnymi strzałami. Prowadzenie w 19. minucie objął jednak zespół gospodarzy. Bramkę, strzałem z niewielkiej odległości zdobył Łukasz Gałązka. Chwilę później mogło być 2:0, jednak w poprzeczkę trafił Mariusz Dziczek. Mimo ofensywnej gry obu zespołów do przerwy nie padły kolejne bramki.
W drugiej odsłonie rozstrzelali się gospodarze. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Emil Rembiejewski, który wykorzystał ładne podanie od Grzegorza Abramczyka. Chwilę później ten ostatni dopisał bramkę również do swojego dorobku, trafiając z około 20. metrów. W 78. minucie wynik spotkania ustalił Gałązka, który wykończył strzałem głową ładne dośrodkowanie z rzutu rożnego od Damiana Brejnaka.
WKS Rząśnik – Bóbr Tłuszcz 4:0 (1:0)
Bramki dla WKS-u: Ł. Gałązka 19. i 78., E. Rembiejewski 54., G. Abramczyk 57.
WKS: R. Gałązka – Ł. Abramczyk, P. Bobowski, Ł. Golianek, Ł. Zalewski – M. Dziczek (75. A. Borek), Ł. Gałązka, D. Brejnak, D. Zalewski (46. P. Osowiecki) – G. Abramczyk (82. P. Abramczyk), E. Rembiejewski (84. A. Soliński).
W kolejnej rundzie Pucharu, WKS zmierzy się z Legionem Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w środę 3 października o godzinie 16.00 na stadionie w Rząśniku.